کاشف اسرار – رئیس بهزیستی شهرستان رودسر با بیان اینکه طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال تا پایان سالجاری در شهرستان رودسر اجرا می شود عنوان کرد: طرح غربالگری بینایی کودکان در راستای پیشگیری از معلولیت های بینایی انجام می شود و تشخیص به موقع و زودهنگام در جلوگیری از تنبلی چشم موثر است.

به گزارش کاشف اسرار ؛ “پیمان محمدی پور” در خصوص اجرای طرح غربال گری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال تا پایان سال جاری در شهرستان رودسر خاطرنشان کرد: طرح غربالگری بینایی کودکان شهرستان رودسر روزهای سه شنبه هرهفته در یکی از مراکز مثبت زندگی شهر رودسر از ساعت ۳ تا ۵ اجرا می گردد و همچنین یک اکیپ سیار به همراه دستگاه بینایی سنجی به همه روستاهای شهرستان مراجعه می کنند.

وی افزود: بر اساس نیازسنجی و برنامه ریزی های صورت گرفته، اجرای طرح بینایی سنجی یکی از موارد مهم در ارتقا سطح سلامت عمومی در مناطق روستایی است تا از وارد شدن آسیب بینایی کودکان و نسل آینده کشور جلوگیری شود.

این مسئول با بیان اینکه طرح غربال گری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال توسط سازمان بهزیستی کشور اجرا می شود اظهار داشت: به دلیل عدم دسترسی و یا فاصله زیادمناطق حاشیه شهرستان رودسر، امکان حضور برای ساکنین این مناطق در مراکز داخل شهر مقدور نبود که بر این اساس طی هماهنگی با مرکز بهداشت شهرستان، ضمن دریافت اطلاعات خانه های بهداشت شهرستان، ضمن دریافت اطلاعات خانه های بهداشت روستاهای اشکورات، این طرح توسط اکیپ سیار در این مراکز اجرا می گردد.

محمدی پور اضافه کرد: غربال بینایی در طی هفته در روستاهای سطح شهرستان صورت میگیرد و کودکان بسیاری از روستاهای بخش چابکسر، برخی از روستاهای بخش رحیم آباد و کلاچای مورد غربال قرار گرفته اند و این طرح برای کودکان جامانده همچنان در حال اجراست.

وی در پایان تصریح کرد: تاکنون بالغ بر سه هزار نفر مورد غربال قرار گرفته اند و در سامانه برنامه پیش گیری از تنبلی چشم ثبت شده اند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :