کاشف اسرار – مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان از افتتاح ۱۰۲ کلاس درس در ایام الله دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: برای افتتاح این پروژه ها بیش از ۱۱۷ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

به گزارش کاشف اسرار ،علی دقیق ظهر دوشنبه 9 بهمن ماه1401 در نشست با فرماندار آستارا اظهار کرد: خیرین مدرسه ساز در گیلان تاکنون یک هزار و ۵۹۸ کلاس درس در این استان برای تحصیل آینده سازان احداث کرده‌اند.

وی با بیان اینکه ۱۰۲ کلاس درس با زیربنای ۹ هزار ۹۱۱ متر مربع در ایام الله دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد، افزود: برای افتتاح این پروژه بیش از ۱۱۷ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. به بهره برداری می‌رسد.

این مسئول با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۹۸ کلاس درس در ۳۸۱ فضای آموزشی با زیربنای بیش از ۱۲ هزار مترمربع توسط خیرین استان ساخته شده‌است، تصریح کرد: طی چهار سال گذشته ۶۰ درصد فضاهای آموزشی در استان با مشارکت خیرین احداث شده است.

دقیق ” ادامه داد: هم اکنون بیش از ۵۰ فضای آموزشی در گیلان با مشارکت خیرین در دست احداث است ضمن اینکه تمام پروژه‌های افتتاح شده هفته دولت امسال نیز با مشارکت خیرین ساخته شده‌اند.

وی با بیان اینکه به جز اشخاص حقیقی سایر نهادها برای ساخت واحدهای آموزشی نیز همکاری دارند، افزود: هم اکنون ساخت ۸۳ واحد آموزشی با ۵۰۴ کلاس درس با همکاری بنیاد برکت در دست اجرا است، ضمن اینکه ۵۵ واحد آموزشی را پیش از این به اتمام رسانده‌ایم.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان با قدردانی از مشارکت خیرین در مدرسه سازی اضافه کرد: طی ۲ سال گذشته در حوزه جذب و مشارکت خیرین در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی به لحاظ مبلغ عنوان دوم کشوری را کسب کردیم.

دقیق ” ادامه داد: دولت سیزدهم در سال گذشته به واسطه تحریم‌ها در زمینه ساخت فضای آموزشی با مشکلاتی مواجه بود اما خیرین دوشادوش دولت بدون هیچ چشم داشتی خالصانه مشارکت کردند

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :