کاشف اسرار – مدیر عامل و رئیس هیات مدیره منطقه آزاد انزلی از جذب ۷.۵ میلیون دلار سرمایه خارجی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: در صورت اجرای طرح توسعه منطقه آزادانزلی این رقم در سال آتی می تواند به ۱۰۰ میلیون دلار برسد.

عیسی فرهادی سرتنگی ” در گفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به ابلاغ تکلیف ۱۰ میلیون یورویی برای تحقق سرمایه گذاری خارجی در زمستان ۱۴۰۱ سرمایه جذب شده خارجی در حوزه صنعت منطقه آزاد انزلی با پیشرفت خوبی همراه بود.

وی تصریح کرد: فاز توسعه‌ای برخی از شرکتهای صنعتی دارای سرمایه گذار خارجی در سه ماهه اول سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسد که به این ترتیب بر توان تولیدی شرکتهای منطقه آزاد انزلی افزوده می شود.

این مسئول ضمن ابراز رضایت از پیشرفت سرمایه‌گذاری‌ خارجی صورت گرفته در بخش صنعت با تاکید بر اینکه واحدهای در حال احداث باید هرچه سریعتر به مرحله بهره برداری برسند، افزود: با ادامه این روند و ورود شرکتهای جدید سرمایه گذاری خارجی به ویژه در حوزه بنادر و لجستیک سال آتی مسیر روبه رشدی در شاخص های سرمایه گذاری خارجی خواهیم داشت.

فرهادی سرتنگی ” با بیان اینکه امسال نیز سرمایه گذاری هایی در حوزه تجارت، خدمات و بنادر منطقه صورت گرفته است، گفت: در حوزه خدمات و لجستیک چند سرمایه گذار خارجی شرکت هایی را در منطقه آزاد انزلی ثبت کرده اند. تعدادی از سرمایه گذاران کشور ترکیه نیز در حوزه فاز تجارت منطقه با خرید فروشگاه های تجاری و تجهیز آنها به سرمایه گذاری در حوزه تجارت مشغول هستند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :