کاشف اسرار – مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به تقارن عید نوروز و ماه مبارک رمضان اعلام کرد: ویژه برنامه‌های آرامش بهاری و ضیافت الهی در ۵۰۰ بقعه متبرکه گیلان برگزار می‌شود.

ستار علیزاده اظهار کرد: طرح آرامش بهاری از ۲۵ اسفند امسال آغاز و با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان طرح ضیافت الهی تا سوم اردیبهشت ۱۴۰۲ و پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به برگزاری این طرح در ۵۰۰ بقعه متبرکه استان گیلان تصریح کرد: بقاع مجری طرح آرامش بهاری به سه دسته تقسیم شدند و قرار است این طرح در سه بخش بقاع سطح یک، دو و سطح سه اجرایی شود.

این مسئول با بیان اینکه این طرح در ۱۵ امامزاده گیلان به صورت سطح یک برگزار می‌شود گفت: مراسم تحویل سال نو، اقامه نماز جماعت، برپایی خیمه معرفت با حضور مبلغ اعزامی و بومی برای پاسخگویی به مسائل شرعی و مشاوره با خانواده‌ها و غرفه ویژه کودکان، آئین جز خوانی قرآن کریم، جلسه تفسیر قرآن کریم، محفل انس با قرآن کریم و دعا خوانی و مناجات در بقاع سطح یک مجری طرح اجرا می‌شود.

علی زاده با اشاره به اینکه بقاع متبرکه آماده ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی به خانواده‌ها هستند، اضافه کرد: طرح آرامش بهاری در استان گیلان در ۱۸۰ بقعه سطح دو، ۳۰۵ بقعه متبرکه سطح سه برگزار می‌شود.

وی با بیان این که مراسم تحویل سال نو در ۱۵۰ بقعه متبرکه گیلان برگزار می‌شود با اشاره به رسالت سازمان اوقاف برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان اسلام گفت: خیمه‌های معرفت در ۳۰ بقعه متبرکه گیلان که در مسیرهای پرتردد و بین شهری هستند، دایر می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان از همکاری ۵۵ مبلغ اعزامی از قم و ۳۵۰ روحانی بومی در اجرای طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی خبر داد و گفت: هدف طرح آرامش بهاری ارتقا کیفی خدمات فرهنگی، معنوی و رفاهی به زائران در بقاع متبرکه است.

علی زاده ” دبه برپایی خیمه‌های معرفت اشاره کرد و افزود: آموزش‌های مهارت‌های زندگی، مشاوره خانوادگی، آموزش احکام، قرآن آموزی به کودکان و نوجوانان، بازی فکری و چند رسانه‌ای، پاسخگویی به سوالات شرعی، تصحیح قرائت نماز، گفتمان‌های دینی تربیت فرزند، کودک و نوجوان، مشاوره به ویژه در موضوع جمعیت و فرزندآوری از غرفه‌های خیمه‌های معرفت هستند.

وی ارائه محصولات فرهنگی به مسافران نوروزی از دیگر برنامه‌های طرح آرامش بهاری عنوان و تاکید کرد: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با عید نوروز برنامه قرآنی ویژه ای اعم از جز خوانی قرآن کریم در ۸۰ بقعه متبرکه، ۶۰ محفل انس با قرآن کریم در بقاع مجری طرح و و کرسی‌های تلاوت خانگی به همت مراکز افق در منازل مجاور بقاع متبرکه برگزار می‌شود.

این مسئول خاطر نشان کرد : ۴۰ کرسی تفسیر قرآن کریم با بهره گیری از اساتید تفسیر اعزامی از حوزه علمیه قم و ائمه جمعه سطح استان و شهرستان برگزار می‌شود.

علی زاده ” یاد آور شد: در طرح ضیافت الهی پیش رو به مناجات خوانی با حضور مداحان شاخص به صورت ویژه توجه شده و این مناجات خوانی‌ها از شبکه استانی باران و شبکه‌های مجازی پخش خواهد شد.

وی اذعان کرد: برپایی سفره‌های افطاری ساده از محل نیات موقوفات منطبق و مشارکت خیرین از دیگر برنامه‌های طرح ضیافت الهی است که با رعایت موازین بهداشتی در بقاع متبرکه شاخص گیلان برگزار می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با بیان اینکه هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان اداری، اعضای هیئت امنا و خادمان رسمی و افتخاری ما برای خدمت گزاری به مسافران نوروزی آماده هستند، گفت: سال گذشته ۳ میلیون مسافر از سراسر کشور از خدمات طرح آرامش بهاری در گیلان بهره بردند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :