کاشف اسرار – رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به بهره برداری از دو فاز جدید کارخانه کودآلی گفت : طی چند روز آینده بهره برداری از این دو فاز جدید انجام می شود و با راه اندازی این دو فاز روزانه یک هزار تن زباله در این کارخانه تفکیک و تبدیل می شود که یک اتفاق بسیار خوب برای رشت است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار ، محمد حسین واثق کارگر نیا ” ظهر امروز در نشست خبری پایان سال شورا و شهرداری رشت در تالار مرکزی این شهر با تبریک پیشاپیش فرا رسیدن سال نو اظهار کرد : خدا را شاکرم که توانستیم در جایگاه خدمت به مردم قرار بگیریم و خدا را گواه می گیرم که تمامی اعضای شورا  تلاش خود را به منظور رفع مشکلات شهری به کار گرفته اند.

وی با بیان اینکه بیش از هیجده ماه از عمر شورای ششم رشت سپری شده است افزود: از تمامی پرسنل خدوم و پُر تلاش شهرداری رشت و مجموعه مدیران شهرداری به واسطه  تلاش هایی که در سال ۱۴۰۱ داشتند تقدیر و تشکر می کنم .

این مسئول به اتفاقات رقم خورده در سال ۱۴۰۱ در حوزه مدیریت شهری رشت اشاره کرد و گفت : شورای ششم در ابتدای شروع فعالیتش با انتخاب و ابقای شهردار شورای پنجم تلاش خود را به منظور تسریع بخشیدن به امور به کار گرفت ، اما با استعفای ناگهانی شهردار منتخب ، شورا به ناچار در مسیر ی قرار گرفت که باید مجددا نسبت به انتخاب شهردار جدید اقدام می کرد.

کارگر نیا با اشاره به دوران فعالیت سرپرست شهرداری رشت تصریح کرد : طی دوران سرپرستی اتفاقات خوبی در شهر رقم خورد و به عنوان مثال در بخش دفن گاه سراوان که یکی از معضلات اساسی شهر رشت است و استاندار گیلان نیز برای رفع مشکلات آن بسیار حمایت و همراهی دارند با برنامه ریزی های انجام شده بسیار جلوتر هستیم و امیدواریم یک بار و برای همیشه این معضل برطرف شود.

وی به راه اندازی دو فاز جدید کارخانه کودآلی اشاره کرد و گفت : طی چند روز آینده بهره برداری از این دو فاز جدید انجام می شود و با راه اندازی این دو فاز روزانه یکهزار تن زباله در این کارخانه تفکیک و تبدیل می شود که یک اتفاق بسیار خوب برای رشت است.

رئیس شورای اسلامی شهر با بیان اینکه مشکلات ساخت و ساز در زمین های نسقی از جمله دغدغه های شورا و شهرداری رشت بود  افزود : با پیگیری های انجام شده و ورود دستگاه قضا پس از سالها انتظار و بر اساس یک شیوه نامه مشخص ،مشکل ساخت و ساز در زمین های نسقی بر طرف شده است

کارگرنیا به اجرای آسفالت در سطح رشت طی ۴۵ روز اخیر اشاره کرد و گفت : طی این مدت ۶۸ مسیر اصلی و فرعی تحت پوشش آسفالت قرار گرفته است و حدود سیزده هزار تن طی ۴۵ روز تولید آسفالت در رشت داشتیم که در مقایسه با مدت زمان ۹ ماهه پیش تر، آمار تولید آسفالت طی ۴۵ روز بسیار بیشتر بوده است و در موضوع  اجرای پروژه کانال ژ پنج نیز تفاهم نامه های مربوط به آن به زودی منعقد می شود و با این اقدام سهم بسزایی از ترافیک رشت کنترل و برطرف می شود.

وی با اشاره به انتخاب شهردار جدید رشت تصریح کرد:  پس از ماه ها انتظار و اتفاقاتی که رقم خورد با رای نهایی دیوان عدالت ، صحت و سلامت اقدامات انجام شده توسط شورا تایید شد و پس از اعلام رای نهایی پیرامون استیضاح ، شورا بار دگر با وحدت و همدلی نسبت به انتخاب شهردار جدید رشت اقدام کرد و با اتفاق نظر  جوانی پر تلاش و پاکدست برای تصدی این جایگاه با رای اکثریت و قاطع شورا انتخاب شد.

این مسئول با قدر دانی از تلاش های اصحاب رسانه به منظور پوشش اخبار حوزه مدیریت شهری گفت : این نشست بهانه ای بود تا قدردانی ما را نسبت به زحمات خبرنگاران پر تلاش نشان دهیم و امیدواریم در سال پیش رو نیز شاهد این همراهی و همکاری با حوزه مدیریت شهری  باشیم .

کارگر نیا با اشاره به برند رشت شهر جهانی صنایع دستی در یونسکو بیان کرد: با کسب این برند اتفاقات خوبی در حوزه اشتغال در شهر بالاخص بانوان سرپرست خانوار رقم می خورد و مجموعه مدیریت شهری رشت در کنار دیگر دستگاه های متولی تمام تلاش خود را به منظور کسب این برند جهانی به کار گرفته است .

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :