کاشف اسرار – مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه ائمه جمعه منطقه آزاد انزلی را از خود بدانند گفت : منطقه آزاد انزلی فرصت خوبی برای برنامه ریزی فرهنگی است و آماده ایم این ظرفیت را در اختیار ائمه جمعه قرار دهیم.

عیسی فرهادی سر تنگی “در نشست ائمه جمعه گیلان که در سالن فرهنگیان برگزار شد ، اضافه کرد: هرچه فاصله بین این منطقه و ائمه جمعه زیاد شود دشمنان از آن سوء استفاده می کنند. این منطقه می تواند با دراختیار قرار دادن ظرفیت های موجود برای برای برگزاری جلسات ماهانه ائمه جمعه از سوء استفاده احتمالی دشمنان جلوگیری کند.

وی با اشاره به برخی اقدامات فرهنگی منطقه آزاد انزلی در سال گذشته مانند اردوی فرهنگی راهیان نور، برگزاری کنگره سرداران شهید و سایر فعالیت های فرهنگی، مذهبی گفت: بخش فرهنگی منطقه آزاد انزلی با اقداماتی نظیر اختصاص نماز خانه و ایجاد مسجدی درخور و شایسته در ساحل ، پخش اذان در اوقات شرعی و استفاده از ظرفیت بسیجیان در تعطیلات نوروز اقدامات فرهنگی موثری در تعطیلات نوروز و ایام ماه مبارک رمضان انجام دهد.

این مسئول با بیان اینکه مردم بومی متدین و ارزشی منطقه، غرفه داران و کارمندان این سازمان پوشش اسلامی را رعایت می کنند افزود: رعایت حجاب و عفاف از سوی گردش گران نیز در این منطقه مورد تاکید قرار گرفته و با جدیت دنبال می شود. همچنین ۱۰۴ غرفه برای افراد بومی جهت عرضه صنایع دستی در نظر گرفته شده تا بتوانند صنایع دستی خود را به فروش برسانند .

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :