کاشف اسرار – فرماندار رشت با اشاره به این مطلب که شهرداری ارگان مهمی است که تمامی بودجه اش صرف عمران و آبادانی شهر می‌شود، خاطرنشان کرد: باید با برنامه‌ریزی طرح های سودمند و آینده نگر، زمینه های جهش و توسعه شهری رشت فراهم شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار ، حمید رضا امام پناهی در دیدار نوروزی صبح امروز دوشنبه با سرپرست شهرداری، شهردار منتخب، اعضای شورای اسلامی و جمعی از مدیران شهری رشت، ضمن تبریک سال جدید و ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: امیدواریم سالی که آغازش همزمان با ماه مبارک رمضان بوده؛ سالی پر خیر و برکت و آغاز تحول مثبت در امر خدمت رسانی به شهروندان باشد.

وی افزود: باور داریم که تمامی دستاوردها و کارهای انجام شده، در برابر تعهدی که نسبت به خون شهدا و استواری و صبوری مردم داریم، ناچیز است.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با تشکر از زحمات یک ساله مجموعه شهرداری، مدیریت شهری و اعضای شورای اسلامی رشت، افزود: شهرداری ارگان مهمی است که تمام بودجه اش صرف آبادانی شهر شده و اهمیت کار شما  در این است که هیچ یک از وظایف شهرداری مانند نظافت و جمع آوری زباله، نظارت بر آرامستان ها، روشنایی و بهسازی معابر، ساماندهی فضاهای عمومی شهر و دیگر خدمات، تعطیل شدنی نیست.

امام پناهی تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که در گذشته در زمینه مدیریت شهری شاهد بوده ایم، ثبات به وجود آمده را به فال نیک گرفته و باید با حرکتی پرشتاب، در جهت جبران عقب ماندگی ها حرکت کنیم.

وی با بیان این مطلب که یکی از پایه‌های سرعت در پیشرفت پروژه های شهری، ثبات مدیریتی و حکمفرمایی روحیه هم افزایی و همکاری میان اعضای شورا و مجموعه مدیریت شهری است؛ گفت: در سالی که از طرف مقام معظم رهبری به نام “مهار تورم و رشد تولید” نامگذاری شده؛ تمام تلاش ها باید در راستای رفع مشکلات موجود و  برخورداری رشت از درآمد پایدار و توسعه بلندمدت هماهنگ شود.

رئیس شورای اسلامی رشت طی سخنانی با اشاره به اینکه از آغاز دوره جاری شورا، تلاش‌ها بر ایجاد شرایط مناسب خدمت بوده؛ ضمن ارائه گزارش عملکرد مجموعه مدیریت شهری در سال ۱۴۰۱ و شرحی از عمده برنامه های مورد انتظار در سال جدید، گفت: با ثبات در مدیریت شهری و همدلی ایجاد شده شاهد خدمات بهتری خواهیم بود.

محمد حسین واثق کارگر نیا ” روان سازی بار ترافیک، استفاده از دو عنوان شهر جهانی خوراک و صنایع دستی برای رونق کسب و کار مردم و تعامل با آب منطقه‌ای برای استفاده از ظرفیت تالاب عینک در رونق گردشگری رشت را از جمله موارد مهم در برنامه های سال جاری شهرداری برشمرد.

سرپرست شهرداری رشت با ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه شهرداری در مدت تصدی خود، اظهار داشت: تلاش بر این بوده تا با توجه به رشد حدود ۷۰ درصدی درآمدهای سال ۱۴۰۱ نسبت به سال پیش از آن و حدود ۳۰۰ درصدی سه ماه آخر سال ۱۴۰۱ نسبت به سه ماه پیش از خود؛ پروژه‌های در دست اجرا، نیمه تمام رها نشده و پیشرفت قابل قبولی داشته باشد.

یوسف یزدانی ” کسب رضایت نسبی اهالی سراوان در مورد ساماندهی زباله را نیز یکی از موفقیت‌های مجموعه مدیریت شهری ذکر و بر ادامه این روند تا رفع نهایی معضل پسماند، تاکید کرد.

رحیم شوقی چهارده ” شهردار منتخب رشت نیز با تشکر از اعتماد اعضای شورا و تبریک سال جدید و فرارسیدن ماه مبارک رمضان، گفت: انشاءالله فضای مناسب به وجود آمده، زمینه‌ساز این موضوع خواهد بود که در سال جدید تنها اخبار کار، خدمت و گره گشایی مشکلات شهری، از مجموعه شهرداری شنیده شود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :