کاشف اسرار – نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اینکه وضع موجود رشت باید به وضع مطلوب مورد رضایت شهروندان مبدل شود، گفت: انسجام و وحدت رویه در مدیریت شهری با هم دلی و هم افزایی شورای اسلامی شهر، به پویایی و نشاط کلانشهر رشت کمک می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار ؛ اسدالله عباسی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر، سرپرست شهرداری و شهردار منتخب رشت ابراز امیدواری کرد تا سال جدید با انسجام بیشتر همگان و بهره مندی از همه ظرفیت ها، سال تحول در کلانشهر رشت باشد.

وی با بیان اینکه باید در شان مردمان کلانشهر رشت که در جهان نام دار است به آنان و نیز مسافران علاقه مند به رشت خدمت کرد، افزود: مدیران حوزه شهری تمام اندیشه و عمل خود را برای تسهیل در امور شهروندان و پویایی شهر، توجه به محرومیت زدایی مناطق حاشیه شهر، کاهش ترافیک، توسعه مباحث فرهنگی و اجتماعی و دیگر وظایف محوله معطوف کنند.

این مقام ، تاکید کرد: برای توسعه همه جانبه کلان شهر رشت به بهره گیری از ظرفیت پژوهشگران و نخبگان برای ارائه طرحها و ایده های نو نیاز است.

عباسی با بیان اینکه تصفیه خانه شیرابه سراوان از وضعیت مطلوبی برخوردار است، اظهار کرد: کارشناسان مربوطه آخرین وضعیت تصفیه خانه شیرابه سراوان را شرح داده و با بررسی های به عمل آمده مشخص شد وضعیت تصفیه خانه مناسب است که باید به وضعیت مطلوب برسد.

وی با اشاره به اجرای طرح جامع پسماند در تمامی شهرهای گیلان گفت: طرح جامع پسماند در تمامی شهرستان‌های گیلان باید با جدیت و به صورت عملیاتی اجرایی شود.

استاندار ، ساماندهی و مدیریت پسماند به ویژه به سازی و مهیا سازی لندفیل سراوان را یکی از اهداف دولت مردمی در گیلان دانست و بیان کرد: به سازی کامل سراوان باید به بهترین نحو انجام شود و برای تحقق این مهم از ظرفیت‌های ملی استفاده و اعتبارات لازم تخصیص داده شد تا به اعتبارات حوزه شهرداری رشت افزوده شود.

عباسی ادامه داد: معضل پسماند سراوان یک ابر چالش در استان گیلان بوده ولی به دغدغه روسای جمهور قبلی مبدل نشده بود که بنده در دیدار با رئیس جمهوری، معضل پسماند سراوان را به یک ‌ دغدغه مهم برای ایشان مبدل کردم چرا که  مردم عزیز آن منطقه با مشکلات فراوانی مواجه بودند.

وی با بیان اینکه حق مردم سراوان داشتن‌ زندگی راحت و به دور از هر گونه آلودگی محیط زیست است،تصریح کرد: در دهه ۶۰ مقرر شده بود سراوان به محل موقتی واردات پسماند مبدل شود ولی اکنون و تا سال گذشته از ۲۲ شهر، زباله وارد سراوان می‌شد.

این مقام نقش تفکیک زباله از مبدا را یکی از راه‌های کنترل پسماند در این استان دانست و افزود: باید با اتخاذ تصمیمات علمی و برنامه‌های فرهنگی، تفکیک زباله از مبدا در بین مردم و به ویژه روستائیان نهادینه شود، چراکه به کاهش تولید زباله در این استان کمک می‌کند.

عباسی با تاکید بر لزوم توجه به احداث چهار خط تولید کارخانه کودآلی گفت: راه اندازی زباله سوز فقط پاک کردن صورت مسئله است زیرا خود دستگاه زباله‌سوز منجر به ایجاد آلودگی‌های بسیار زیادی می‌شود که برای مردم منطقه و استان خطر دارد.

وی با بیان اینکه دولت مردمی سیزدهم در استان گیلان اهتمام ویژه‌ای برای حل معضل فاضلاب نیز دارد، تصریح کرد: در گذشته به مسئله فاضلاب شهر صنعتی و مسکن مهر رشت توجه‌ای نشده بود در حالی که ۳۶ درصد آلودگی تالاب بین المللی انزلی و رودخانه های زرجوب و گوهررود را تصفیه خانه فاضلاب شهر صنعتی رشت برطرف می‌کند.

نماینده عالی دولت در گیلان ، تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی و شهردار رشت پای کار بوده و به احداث سریع تصفیه خانه فاضلاب رشت کمک کنند.

عباسی ، گفت: در سال ۱۴۰۲ تصفیه خانه شهر صنعتی و مسکن مهر رشت باید به مردم تحویل داده شود و هر میزان بودجه و اعتباری که نیاز است تامین می شود.

وی به احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر رشت از طریق تهاتر نفت اشاره و اظهار کرد: نباید به بهانه مشکلات مالی پروژه‌های مهم در استان نیمه تمام‌بماند.

این مقام با بیان اینکه در اجرای پروژه‌های عمرانی در گیلان هیچ گونه بن بستی وجود ندارد، افزود: از هم اکنون اعضای شورای اسلامی شهر رشت و شهردار به فکر آزاد سازی حریم رودخانه های زرجوب و گوهررود باشند زیرا تا دو الی سه سال آینده و پاک سازی این دو رودخانه، باید اقدامات گردشگری و فرهنگی را در اطراف آن انجام دهیم.

عباسی هم افزایی و هم گرایی همه جانبه اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار و دیگر مدیران و مجموعه شهرداری را در توسعه کلانشهر رشت بسیار موثر دانست و گفت: رشت در جهان آوازه ارزش مندی دارد و باید در شان مردمان این سامان به آنان در حوزه های مختلف ارائه خدمات شود.
در این نشست همچنین هریک از حاضرین ضمن ارائه گزارش از عملکرد و فعالیت های حوزه شهری، بر اتفاق نظر و هم دلی مدیریت شهری برای رشد همه جانبه و نیز پویایی و نشاط کلان شهر رشت در راستای افزایش رضایت مندی مردم تاکید کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در این نشست در سخنانی با قدردانی از اقدام جهادی و مردمی استاندار گیلان به ویژه در حوزه پیگیری رفع معضل پسماند سراوان گفت: قطع یقین جدیت و پیگیری روزانه و لحظه به لحظه اسدالله عباسی  به عنوان فردی درد آشنا و استاندار بومی، نقش محوری برای حل مطالبات به حق مردم سراوان داشته و نظارت وی با همدلی همگان و همراهی مردم منشا خیرات و برکات بیشتر برای کلانشهر رشت خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :