کاشف اسرار – فرماندار رشت با اشاره به نا امیدی بیش از چهار دهه ای دشمن در شکست نظام اسلامی، اظهار داشت: دشمن اراده کرده تا از راه هجوم به اعتقادات مذهبی مردم و عادی سازی گناه، با بیمار نمودن خانواده ها به عنوان سلولهای سازنده اجتماع، در روند شکل‌گیری شخصیت نسل آینده کشور اخلال به وجود آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار ، حمید رضا امام پناهی ظهر امروز پنج شنبه در نخستین جلسه قرارگاه عفاف و حجاب شهرستان، با اشاره به سابقه دیرین مردم انقلابی گیلان و رشت در دین مداری، ولایت پذیری و پیشگامی در ارادت به خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام، اظهار داشت:در سبک زندگی ایرانی_اسلامی، تکالیف زن و مرد در خانواده و اجتماع مشخص بوده و باور عمومی و سلیقه رایج در خانواده های کشورمان در مورد اوامر و نواهی شرعی مانند حجاب، منطبق بر فرهنگ اسلامی است.

وی با بیان اینکه مردم نخواهند پذیرفت که باورهای دینی شان توسط عده ای معدود نادیده گرفته شود و نظام اسلامی نیز نخواهد پذیرفت که به واسطه اقدامات خلاف قانون و غیرشرعی عده ای هنجارشکن، تنها نامی از اسلام باقی بماند؛ خاطرنشان کرد: در برگی دیگر از جنگ ترکیبی نظام سلطه علیه ایران اسلامی، دشمن اراده کرده تا از راه هجوم به اعتقادات دینی مردم و عادی سازی گناه ضمن بیمار نمودن خانواده به عنوان سلول سازنده جامعه با ویروسی به نام بی حجابی، در روند شکل‌گیری شخصیت نسل آینده ساز نظام اسلامی اخلال ایجاد نماید.

نماینده عالی دولت در مرکز استان تاکید کرد: باید با عبور از کلیشه‌ها، جمع بندی نظرات کارشناسی و استفاده از راه کارهای ایده محور جوانان، در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن اقدام کنیم.

امام پناهی با اشاره به لزوم ترویج، تشویق، ترغیب و تبیین هنجارهای پسندیده و احکام دینی مانند حجاب و همچنین پیش گرفتن کار فرهنگی و رویکرد اصلاحی توسط افراد و دستگاه‌های متولی امر فرهنگ، گفت: مصوبات قرارگاه  عفاف و حجاب قانونی بوده و لازم الاجرا می باشد.

وی افزود: ضروری است تا تمامی دستگاه ها، ادارات، صنوف، اماکن و دیگر مراکز خدماتی اعم از دولتی و خصوصی، نسبت به رعایت منشور اخلاقی ابلاغی حوزه متبوع خود اهتمام نمایند.

فرماندار رشت با بیان اینکه رسالت زینب کبری(س) در جاودانگی نهضت عاشورا و دفاع فاطمه زهرا(س) از ولایت، نمونه ای از حضور زن مسلمان در اجتماع می باشد، ادامه داد: نیازمند معرفی زنان الگو و اقناع نسل جوان در زمینه برکات عمل به احکام دینی از جمله در حوزه عفاف و پوشش هستیم.

امام پناهی ” با ذکر این مطلب که دشمن با هنجارشکنی هدفمند در مقوله حجاب، قصد ضربه زدن به نظام اسلامی از این ناحیه را دارد؛ خاطر نشان کرد: گیلان سربلند با حدود 8 هزار شهید والامقام، 2 هزار و 600 آزاده سرافراز و حدود 22 هزار جانباز استوار و همچنین رشت ولایت مدار با 2 هزار و 200 شهید گران قدر، خیال خام بد خواهان را با شکست مواجه خواهند کرد.

وی در ادامه، از ادارات و دستگاه‌های دولتی خواست تا نسبت به رعایت شئونات اسلامی و دستورالعمل‌های درون سازمانی، توسط کارکنان و مراجعان توجه بیشتری داشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :