کاشف اسرار – فرماندار رضوانشهر با بیان اینکه خانه‌های نوآوری و خلاق باعث گسترش کارآفرینی در جامعه می شود، گفت: فرهنگ دانش بنیان و خلاق در این شهرستان توسعه بیش‌تری باید داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار ، روز پنجشنبه هفدهم فروردین ” سید نادر صفوی میر محله ” در آیین افتتاح خانه نوآوری و خلاقیت در شهر رضوانشهر با محوریت توسعه، هدایت و تقویت کسب و کارهای محلی و دانش بنیان ، گفت: با توجه به اهمیت تولید و مراکز دانش‌بنیان، همان طوری که مقام معظم رهبری سال 1401 را “سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” نامگذاری نمودند، در این راستا شهرداری رضوانشهر به عنوان اولین شهرداری در استان گیلان با حمایت دیگر دستگاه ها موفق به دریافت مجوز خانه نوآوری و خلاقیت شهر با محوریت توسعه، هدایت و تقویت کسب و کارهای محلی و دانش بنیان شد.

وی با تشکر از زحمات شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر رضوانشهر و بیان این که خانه‌ های نوآوری و خلاق باعث گسترش کارآفرینی در جامعه می شود، افزود: فرهنگ دانش بنیان و خلاق در این شهرستان توسعه بیش‌تری باید داشته باشد.

فرماندار رضوانشهر اضافه کرد: در این شهرستان جوانان و بسیجیان نخبه و صاحب ایده و خلاق بسیاری داریم که می توانیم از فکر و اندیشه این عزیزان در جهت توسعه منطقه استفاده کنیم.

صفوی میر محله ، گفت: امروزه زمان تکیه بر کارهای سنتی و فیزیکی برای پیشبرد امور و برنامه ها پایان یافته و باید با خلق ایده ها و کارهای نوآورانه روند پیشبرد برنامه ها و اهداف را سرعت بخشیم .

وی با بیان این که راه اندازی این مرکز ( خانه نوآوری و خلاقیت) باعث ایجاد فرصت شغلی در شهرستان می شود ، ادامه داد: دولت سیزدهم هرگونه پشتیبانی و حمایت لازم را از طرح های نوآوری و ایده‌های خلاقانه دارد و از تمام دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم همراهی مورد نیاز را با فعالان حوزه‌های دانش‌بنیان در این شهرستان داشته باشند.

شهردار رضوانشهر در آیین بهره برداری از این پروژه گفت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، اولین دستور کار این مجموعه رشد تولید منطقه خواهد بود.

رضا رسولی اضافه کرد: دیگر برنامه های کاری این مجموعه تجاری سازی و به نوعی صنعتی کردن کسب و کار های خرد و صنعتی شهر ما است که بازهای هفتگی شهر از تولیدات محلی خیلی کم بهره می باشد.

وی افزود: شهر رضوانشهر بهترین محصولات طبیعی ارگانیک در حوزه کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی را دارد که می توانیم همه محصولات را با روش های نوین بسته بندی و به بازار عرضه کنیم.

این مسئول ضمن تشکر از همه مسئولین که در دریافت این مجوز های لازم برای این مرکز ما را یاری نمودند گفت: اولین کار این مجموعه افتتاح بازار هفتگی است که با حمایت های فرماندار، امام جمعه و اعضای شورای تامین و شورای اسلامی شهر تا پایان عید فطر امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رسولی گفت: هنوز نتوانسته ایم در رضوانشهر یک ساختار مناسب با یک فضای مناسب از نظر کیفیت زندگی در شهر ایجاد کنیم، شهر رضوانشهر خلاء های زیادی دارد لذا می طلبد که مشارکت شهروندان و جوانان نخبه شهرمان را در توسعه برنامه های شهری داشته باشیم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :