کاشف اسرار – استاندار گیلان گفت: با توجه به سیاست هوشمندانه دولت سیزدهم، گسترش روابط با کشورهای همسایه به خصوص روسیه یکی از اهداف مهم ما بشمار می رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار ؛ اسدالله عباسی شامگاه جمعه (18 فروردین ماه 1402) در دیدار با استاندار آستراخان روسیه اظهار کرد: در این راستا آستراخان به‌عنوان دروازه تجارت روسیه محسوب می شود و گیلان نیز می تواند استان تعیین کننده در توسعه همه جانبه روابط با این کشور تلقی شود.

وی با ذبیان این که ارتباط گیلان با روسیه دیرینه است و این آمادگی وجود دارد که روابط تجاری ما نیز با همکاری آستراخان گسترش یابد ،ادامه داد: همچنین ما علاقمندیم که برای گسترش و توسعه ارتباطات، هیاتهای تجاری ما را در سطح بالاتری افزایش دهیم و نمایشگاهی نیز در بندرانزلی داریم که روسیه و آستراخان می توانند در آن حضور یابند تا توانمندی های ما بیشتر شناخته و همکاری ها نیز توسعه یاید.

این مقام همچنین خواستار بر طرف شدن برخی مشکلات در مسیر کشتیرانی بین دو طرف شد و  ابراز امیدواری کرد خط هوایی بین دو استان نیز فعال‌تر از گذشته به کار خود ادامه دهد.

 *استاندار آستراخان: حجم گردش کالا در آستراخان 16 میلیون تن درسال است.

 استاندار آستراخان روسیه در این دیدار با بیان این که وجود دو بندر در این استان، حجم گردش کالا در سال در آستراخان 16 میلیون تن است ، افزود : خوش بختانه روابط آستراخان با ایران به خصوص استان گیلان بسیار خوب است و سعی داریم که این روابط توسعه یابد.

ایگور بابوشکین ، متذکر شد : با توجه به درنظر گرفتن روابط دیرینه بین ایران و روسیه ما تلاش می کنیم تا این روابط در بخش های مختلف تجاری و اقتصادی سال به سال افزایش یابد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر دو منطقه ویژه صنعتی و بندری در آستراخان ایجاد شده که این دو منطقه نظر سایر کشورها را هم جلب کرده و پیشنهاد می کنیم که سرمایه گذاران ایرانی به خصوص گیلانیان در این منطقه سرمایه گذاری کنند.

استاندار آستراخان روسیه بیان کرد: امسال ما دو رویداد مهم داریم که یکی جشنواره بین المللی موسیقی کلاسیک است که از همه کشورهای حاشیه دریای خزر دعوت می کنیم تا در این رویداد حضور یابند تا هر کشور بتواند طی یک روز فرهنگ خود را معرفی کند.

بابوشکین خاطر نشان کرد: دومین رویداد نیز همایش رسانه ای است که سیاستمداران و دیپلماتها در آن سخنرانی می کنند و به خصوص از نمایندگان ایران نیز دعوت می کنیم تا در این رویداد نیز حضور یابند.

وی درباره برخی مشکلات مطرح شده توسط استاندار گیلان هم گفت: این موارد پیگیری خواهد شد تا هرچه زودتر برطرف شود.

بابوشکین در خاتمه از استاندار گیلان دعوت کرد تا به آستراخان روسیه سفر کند تا سطح روابط اقتصادی و تجاری دو استان بیشتر افزایش یابد.

ایگور بابوشکین استاندار آستراخان روسیه در پایان این دیدار به اتفاق استاندار گیلان از نمایشگاه عکس کاسپین دریای دوستی بازدید کرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :