کاشف اسرار – نماینده عالی دولت در گیلان اساس اقتصاد استان  را اقتصاد کشاورزی و صنعت دانست و گفت: در استان ما متخصصان و سرمایه گذاران بسیار خوبی وجود دارد که رغبت و  توانایی سرمایه گذاری بالایی در حوزه صنعت دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار ، اسدالله عباسی امروز(سه شنبه) در دیدار با معاون صنایع عمومی وزارت صمت عنوان کرد: الحمدالله دولت مردمی از هیچ تلاشی برای حل مشکلات بخش تولید دریغ نمی ورزد.

وی ادامه داد: واحدهای تولیدی فعال در گیلان باید ظرفیت‌های تولیدی و نیروی کار خود را براساس سال مهار تورم و رشد تولید افزایش دهند و مسئولان استان هم در کنار تولید کنندگان همراه خواهند بود..

این مقام زراعت چوب را  از نیازهای اساسی گیلان در راستای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه اقتصاد منطقه دانست و گفت: باید برای تقویت مزیت صنعت زراعت چوب در استان گیلان تلاش بیشتری صورت گیرد و از جنگل‌های هیرکانی مراقبت شود..

دکتر عباسی با بیان اینکه در گیلان باید تهدیدها به فرصت تبدیل شوند، تصریح کرد: در اجرای طرح زراعت چوب نباید زمان  از دست برود و از هر ظرفیتی برای تقویت آن استفاده شود..

عباسی با اشاره به سیاست‌های دولت جهادی و مردمی حضرت آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در احیاء واحدهای راکد و نیمه راکد تولیدی در گیلان تصریح کرد: برخی کارخانه‌های گیلان با  مشکلاتی نظیر کمبود مواد اولیه، بدهی و سوء‌مدیریت رنج می‌برند . تلاش می کنیم این موارد به سرعت برطرف شود.

وی با اشاره به مشکل تعطیلی کارخانه فولاد خزر گیلان و ضرورت همکاریهای بیشتر وزارت صنعت در حل مشکلات پدیده آمده اظهار کرد: تا کنون مکاتبات زیادی برای حل مشکل این کارخانه و کارگران آن  هم چنین بدهی سنگین  برق  فولاد خزر صورت گرفته است

گیلان  از قطب‌های تولید نساجی در کشور بود

معاون صنایع عمومی وزارت صمت  در این دیدار  با بیان وضعیت کارخانه‌های حوزه نساجی در گیلان، اظهار کرد: قبل از آغاز سال جدید از مدیر کل حوزه نساجی وزارت صمت گزارشی از صنایع نساجی در استان گیلان دریافت کردیم تا این صنعت را در سریع ترین زمان ممکن در گیلان احیا کنیم.

محمد مهدی برادران، با اشاره به سابقه بسیار طولانی استان گیلان در عرصه نساجی و ریسندگی گفت: در سالیان نه چندان دور گیلان یکی از با کیفیت‌ترین پارچه‌های کشور را تولید می کرد و باید به این بخش توجه بیشتری صورت گیرد.

وی با ابراز خرسندی از امضای تفاهم‌نامه میان وزارت خانه های  جهاد کشاورزی و صمت در حوزه احیا واحدهای تولیدی در کشور و استان گیلان  بیان کرد: بدون شک امضای این تفاهم نامه به توسعه زراعت چوب و احیای واحدهای تولید در گیلان کمک می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :