کاشف اسرار – مراسم معارفه سرپرست و تکریم رئیس پیشین اداره کتابخانه های عمومی رودبار با حضور مدیر کل کتاب خانه های عمومی استان گیلان – فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی رودبار؛ بنفشه فلاح و سجاد ساغری، رئیس پیشین و سرپرست جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

تقوی: فاصله گرفتن از موضوع کتاب و کتابخوانی منجر به خسارات فراوان به جامعه می شود
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در ابتدای این مراسم ضمن تشکر از زحمات فلاح در چند سال گذشته، با اشاره به نیازها و زیرساخت های شهرستان رودبار در حوزه کتابخانه های عمومی، تغییرات در مدیریت کتابخانه های عمومی شهرستان را با رویکرد ایجاد تحول در این مجموعه عنوان کرد.
یاسر تقوی با بیان اینکه شهرستان رودبار بعد از رشت بیشترین تعداد کتابخانه ها را دارا می باشد، استفاده از ظرفیت انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با حضور مسئولین و چهره های فرهنگی را در راستای هم افزایی و ایده پردازی در پیشبرد امر کتابخوانی ضروری دانست.
وی نگاه و اندیشه فرهنگی فرماندار رودبار را نقطه قوتی برای شهرستان عنوان داشت و اظهار امیدواری کرد با تغییر در دوره مدیریتی جدید و نظر به ارتباطات و تجربیات حجت الاسلام ساغری، شاهد تغییرات اساسی در سطح کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار باشیم.
این مسئول برنامه ریزی، وقت و اعتبارات مالی را سه مولفه اثرگذار در حوزه موفقیت اقدامات به خصوص در حوزه کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و گفت: برای موفقیت در اقدامات فرهنگی باید به این سه مقوله مهم توجه کافی صورت پذیرفته و نتایج آن در جامعه مورد سنجش قرار گیرد.
تقوی ، فاصله گرفتن از موضوع کتاب و کتابخوانی را منجر به خسارات فراوان به جامعه دانست و عدم رشد آگاهی ها در زمینه های مختلف را زمینه ساز بروز ناهنجاری های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ارزیابی کرد.
وی نیاز هر شهرستان به کتابخانه استاندارد را ضروری دانست و با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در حوزه های فرهنگی و توجه به کتاب و کتابخوانی، شهرستان رودبار را نیازمند تحول در این زمینه دانست و گفت: کاستی ها و نیازهای فرهنگی می تواند با همکاری مسئولین، نخبگان و دغدغه مندان این شهرستان جبران شود.

فرماندار رودبار: شبیخون فرهنگی عامل اصلی بسیاری از مشکلات است
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی رودبار نیز در مراسم تکریم و معارفه روسای اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت: برای تقویت فرهنگ کتابخوانی در رودبار، از بسترهای موجود استفاده خواهد شد تا مردم از خواندن کتاب‌های تاثیرگذار بهره مند شوند.
طهمورث عموپور با بیان اینکه در بالا بردن سطح کیفی سواد دانش آموزان، کتابخوانی تاثیرات مثبتی دارد، شبیخون فرهنگی را عامل اصلی مشکلات فرهنگی از دیدگاه مقام معظم رهبری معرفی کرد.
عموپور با تقدیر و تشکر از زحمات فلاح و آرزوی توفیق برای رئیس جدید اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار و با تلاش و همت مضاعف و جهادی، شاهد نتایج مثبتی برای فرهنگ و اثربخشی مطلوب برای این مردم باشیم.

حجت الاسلام سجاد ساغری، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی رودبار در مراسم معارفه از اهداف و برنامه های خود برای کتابخانه های شهرستان و تبدیل رودبار به یکی از شهرستان های پیشرو در حوزه فرهنگی سخن گفت.

بفشه فلاح، رئیس پیشین اداره کتابخانه های شهرستان رودبار نیز با اشاره به ظرفیت های فراوان رودبار در حوزه زیرساخت های فرهنگی، اظهار امیدواری کرد با در اختیار قرار دادن امکانات مناسب برای شهرستان شاهد تغییرات خوبی در آینده باشیم.

گفتنی است بفشه فلاح، در مدت2 سال حضور خود در کتابخانه های عمومی رودبار تلاش های فراوانی برای ساماندهی کتابخانه های عمومی و اجرای فعالیت های فرهنگی داشت.
سجاد ساغری دانش آموخته رشته تاریخ و فرق تشیع در مقطع دکتری بوده و مسئولیت دبیرخانه بینش مطهر استان گیلان و کارشناس مشارکت های اداره کل کتابخانه های عمومی استان را در کارنامه کاری خود دارد.
گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان پس از برگزاری این مراسم با حجت الاسلام والمسلمین سید حسن سیدمحمدی، امام جمعه شهرستان رودبار و رضا رحیمی آسیابرکی، شهردار بره سر دیدار و گفتگو کرد. بازدید از کتابخانه های عمومی شهید هدایت درویشوند رودبار، مرحوم فرشید احمدی رستم آباد، امام علی(ع) توتکابن و گفتگو با کتابداران از دیگر برنامه های یاسر تقوی در حاشیه معارفه سرپرست جدید این شهرستان بود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :