کاشف اسرار – فرماندار بندر آستارا گفت: ساخت و ساز در روستاها فقط در محدوده طرح‌های هادی قانونی است و واحدهای ساخته شده در خارج از طرح‌ها مشمول خدمات دستگاه‌های اداری نمی‌شوند و در یک سال گذشته ۶۸ واحد مسکن محرومان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همکاری بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) با اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی در شهرستان ساخته شده است.

به گزاش کاشف اسرار به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از آستارا، عنایت رضایی‌پور با حضور در اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن گرامی‌داشت فرارسیدن سال‌روز تأسیس بنیاد مسکن با بیان اینکه مقام معظم رهبری بنیاد مسکن را از برکات مستمر و صدقات جاری بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی دانسته‌اند، اظهار کرد: حساب ۱۰۰ حضرت امام خمینی(ره) با هدف دست‌گیری از مستضعفین جامعه و احداث مسکن محرومین در ۲۱ فروردین سال ۵۸ افتتاح شد

وی تصریح کرد: بنیاد مسکن وظیفه ساماندهی ساخت و ساز در محدوده طرح های هادی را بر عهده دارد و دهیاری ها و دستگاه های ناظر از ساخت واحدهای مسکونی خارج از محدوده جلوگیری کنند.

این مسئول بیان کرد: مطابق گزارش بنیاد مسکن آستارا در سال گذشته ۶۸ واحد مسکن محرومان با اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی در روستاهای آستارا ساخته شده و ۳۰ مورد سند اراضی شهری و ۱۰۳ مورد سند اراضی روستایی در سال گذشته صادر شده و اعطای اسناد مالکیت، موجب قانونمندی معاملات، جلوگیری از تخلفات و رونق اقتصادی در مناطق شهری و روستایی می شود.

رضایی پور ” ادامه داد: طرح هادی برای ۴۲ روستای بخش مرکزی و لوندویل تهیه شده است و دستگاه های مسئول، اراضی محدوده طرح های هادی را برای ساخت خانه های نیازمندان شناسایی کنند.

وی گفت: برخی روستاها خارج از طرح هادی توسعه یافته اند و قانون در این گونه مناطق برای توسعه امکانات و زیر ساخت ها اجازه نمی دهد.

وی تشکیل اتاق فکر برای شناسایی ایده های مطلوب، تعیین شیوه‌های اجرای آنها و شناسایی موانع و راهکارهای توسعه را در قالب کارگروه های مختلف و با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی خلاق خواستار شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :