کاشف اسرار – نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه بانک‌های استان  باید تمامی منابع مالی خود را  برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی قرار دهند، تصریح کرد: در پرداخت تسهیلات و وام‌های کم بهره در بخش تولید الحمدالله  هماهنگی خوبی وجود دارد ولی برخی از بانک‌ها کم کاری‌هایی دارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار ؛ اسدالله عباسی ظهر امروز(چهار شنبه) در مراسم جشن خود کفایی پنج هزار طرح اشتغال زایی کمیته امداد امام خمینی(ره)،  اظهار کرد: گیلان در حوزه کشاورزی، گردشکری، صنایع چوب و صید ماهی دارای ظرفیت‌های خوبی است که می‌تواند به ایجاد کارآفرینی کمک کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به کاهش هزینه تولید انواع محصولات کشاورزی در گیلان، گفت: یکی از اهداف دولت سیزدهم افزایش زنجیره ارزش افزوده، رشد کیفی تولید، بهره‌ وری انواع محصولات کشاورزی است و در همین راستا اقدامات خوبی انجام شده است.

این مقام با اشاره به سال مهار تورم و رشد تولید،  بیان کرد: در سفر ریاست محترم جمهوری به گیلان تبصره های ۱۶ و ۱۸ را افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و به منظور حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا و خودکفایی  اختصاص داده شد.

عباسی ، بخش‌های صنایع دستی، گردشکری، کشاورزی و مشاغل خانگی را یکی ویژگی‌های بارز در مناطق روستایی دانست و یاد آور شد: به راحتی می‌توان با توسعه زراعت چوب، نوغانداری و صنایع ابریشم به ایجاد اشتغال پایدار در استان رسید.

وی با اشاره به وجود مشکلاتی در صنعت نوغانداری و صنایع ابریشم گیلان افزود: طی چندسال گذشته زنجیره ارزش افزوده در صنعت نوغان و صنایع ابریشم با مشکلاتی مواجه شده بود ولی اکنون و با تلاش دولت سیزدهم برنامه‌های خوبی در این راستا صورت گرفته است.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر لزوم افزایش میزان تعهد اشتغال در این استان بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در سال گذشته ۱۸ درصد بیشتر از تعهد خود در ایجاد اشتغال عملکرد داشتیم.

عباسی ” یکی از راه‌های کاهش فقر در گیلان را افزایش درآمدها برشمرد و افزود: در استان با  وجود منابع فراوان  از این طرفیت‌ها به خوبی استفاده نشده اما افق روشنی پیش رو است و امیدواریم در عرصه تولید و اشتغال و بازگشت حاشیه نشین ها به روستاها و مسکن روستایی عملکرد موفقی داشته باشیم.

امسال 500 هزار شغل دیگر در کشور ایجاد می شود

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز در این مراسم با بیان اینکه توانمندسازی این نهاد یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری می‌باشد، اظهار کرد: ایشان در فرمایشات خود از کمیته امداد امام درخواست کردند تا  با پی ریزی اقداماتی، توانمند سازی در راستای ایجاد درآمد باثبات را در صدر کارهای خود قرار دهد..

سید مرتضی بختیاری اولویت نخست کمیته امداد امام خمینی را توان مندسازی مددجویان در حوزه‌های مختلف برشمرد و گفت: توانمند سازی مددجویان در سه بعد اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی برای خود اکتفایی بوده و در این خصوص اقدامات ارزشمندی انجام شده است.

وی از تصویب ایجاد ۵۰۰ هزار اشتغال برای سال ۱۴۰۱ توسط این نهاد خبر داد و افزود: با تلاش‌های انجام شده مقرر شد در سال جدید هم ۵۰۰ هزار شغل که ۵۰ درصد آن شامل مددجویان و مابقی برای سایر افراد است، ایجاد می شود.

این مسئول با تاکید بر لزوم توجه به تولید انواع محصولات کشاورزی توسط مدد جویان تصریح کرد: یک سوم تولید پیله ابریشم کشور بر عهده کمیته امداد است به طوری که ۷۰۰ تن پیله تر توسط جامعه هدف کمیته امداد تولید شد.

بختیاری  با اشاره به برنامه‌های کمیته امداد امام خمینی در راستای ایجاد اشتغال پایدار خانگی در کشور افزود: بیش از ۵۰ درصد بانوان سرپرست خانوار هستند لذا اولویت ما این است که اشتغال را به درون خانه برده‌ تا مادر بودن تحت شعاع شغل قرار نگیرد.

در پایان این مراسم  از نماینده عالی دولت در گیلان به دلیل حمایت از این نهاد در طول یک سال گذشته  و چند کار آفرین مدد جوی کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان تجلیل شد .

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :