کاشف اسرار – نماینده عالی دولت در گیلان اعلام کرد: کالاهای قاچاق کشف شده  در استان باید به سرعت تعیین تکلیف شده و از فاسد شدن کالاهای مهم جلوگیری شود و هیچ عذری در این خصوص پذیرفته نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار ؛ اسدالله عباسی ظهر امروز( چهارشنبه) در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه مبارزه با هرگونه قاچاق در کشور با جدیت در حال انجام است، اظهار کرد: با هماهنگی دستگاه‌های متولی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شرایط رسیدگی به پرونده ها در این حوزه رضایت بخش است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در خصوص پیشگیری در حوزه قاچاق کالا و ارز در کشور افزود: بر اساس برنامه‌های راهبردی دولت سیزدهم  و منویات مقام معظم رهبری در خصوص پیشگیری هوشمندانه در حوزه قاچاق کالا و ارز، اقدامات موثری در گیلان در طول یک و نیم سال گذشته صورت گرفته است.

این مقام با اشاره به تعطیلی برخی از واحدهای تولید گیلان و نقش وجود کالاهای قاچاق در بازار، تصریح کرد: در کشور واحدهای تولیدی بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف وجود داشتند که محصولات با کیفیتی را تولید و روانه بازار می‌کردند ولی به دلیل وجود کالای قاچاق طی سالیان گذشته با تعطیلی مواجه شدند و اکنون با تلاش‌هایی راه اندازی و در حال فعال شدن هستند.

عباسی با بیان اینکه با هر گونه ورود قاچاق کالاهای اساسی از جمله ذرت و جو برخورد می‌شود، گفت: در گیلان باید ذرت و جو به دلیل نقش در تأمین امنیت غذایی مردم  وارد شود، و با افرادی که این اجناس را به شکل قاچاق وارد می‌کنند برخورد شود.

* رسیدگی به پرونده های قاچاق قابل تقدیر است   

 وی با ابراز خرسندی از افزایش سرعت روند رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا در گیلان افزود: رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز در گیلان به ۳۰ روز رسیده است که جای بسیار قدردانی و تشکر داشته و بنده از عملکرد نهادهای مربوطه در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز راضی هستم.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :