کاشف اسرار – نماینده عالی دولت در گیلان از ساخت پیشرفته‌ترین گل خانه کشور در سیاهکل خبر داد و گفت:  یکی از بهترین گل خانه‌ها با ظرفیت ۷۰۰ نفر اشتغال در این شهرستان در حال احداث است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کاشف اسرار ؛
اسدالله عباسی غروب امروز (جمعه) در بیان اینکه این شهرستان تاریخ و پیشینه بسیار درخشانی دارد، اظهار کرد: طبیعت زیبای این منطقه به مانند دیلمان در آسمان درخشان جمهوری اسلامی ایران می‌درخشد.

وی با اشاره به وجود محصولات متنوع کشاورزی در تمامی شهرستان‌های گیلان از جمله سیاهکل گفت: در اکثر نقاط این استان سرسبز محصولی متنوع در حال تولید است و بسیار خرسندم که در جشن بزرگ برداشت تمشک به عنوان یک محصول خدادادی در کنار مرذم هستم.

این مقام با تاکید بر لزوم توجه به برگزاری جشنواره‌هایی به مانند جشنواره چای و تمشک بیان کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی منجر به معرفی انواع محصولات کشاورزی و آشنایی مردم با ویژگی‌های طبیعی نقاط مختلف استان می‌شود.

عباسی با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم در تکمیل و ترمیم جاده سنگر_سیاهکل بیان کرد: اقدامات خوبی برای تکمیل و ترمیم این جاده صورت گرفت که در این خصوص مکاتبات لازم انجام و به زودی این جاده به مانند کمربندی سیاهکل نوسازی می‌شود.

وی از اختصاص ۳۰ میلیارد تومان با کمک بنیاد مستضعفان برای ترمیم جاده سیاهکل به دیلمان خبر داد و افزود: مردمان سیاهکل و دیگر نقاط گیلان در فصل تابستان و بهار مشتاق سفر به منطقه خوش آب و هوای دیلمان هستند ولی جاده دسترسی بسیار نا هموار بود به این منظور با کمک بنیاد مستضعفان توانستیم ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در این خصوص در نظر بگیریم.

نماینده عالی دولت در گیلان وجود تمشک را یک مزیت گردشکری مهم در گیلان برشمرد و افزود: وجود درختان‌ بیشمار تمشک در اطراف جاده و کوهستان‌های سیاهکل یک مزیت ارزشمند گردشگری است که هرساله مسافرین بسیاری را جذب این منطقه می‌کند.

عباسی با بیان اینکه از تمامی مزیت‌های شهرستان‌های گیلان برای توسعه و پیشرفت و آبادانی باید استفاده شود، تصریح کرد: در منطقه سیاهکل یکی از بهترین و مدرن‌ترین گلخانه‌ها با ظرفیت ۷۰۰ شغل درسیاهکل احداث است.

در این جشنواره بزرگ که با حضور هنرمندان مطرح کشوری و با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری همراه بود تعدادی از زوج‌های جوان سیاهکلی که به تازگی ازدواج کرده‌اند به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا(س) از سوی استاندار گیلان تجلیل شدند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :