کاشف اسرار – استاندار گیلان با اشاره به قانون مولد سازی املاک مازاد دولت و فرصت فراهم‌ شده با اجرای آن، گفت: باید از این قانون جهت تأمین منابع لازم برای احداث طرح‌های عمرانی و فنی بهداشت و درمان در استان بهره گرفت.

به گزارش کاشف اسرار ؛ اسدالله عباسی ” امروز (چهارشنبه) در نشست هیئت امناء دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به عقب‌ماندگی استان در نظام سلامت، اظهار کرد: نظام سلامت گیلان در مقایسه با سایر استان‌های کشور شرایط مناسبی ندارد و برای ارتقا، نیازمند تلاش بیشتر و سرعت بخشی در امور است.

وی با اشاره به قانون مولدسازی املاک مازاد دولت و فرصت فراهم‌شده با اجرای آن، افزود: باید از این قانون جهت تأمین منابع لازم برای احداث طرح‌های عمرانی و فنی بهداشت و درمان در استان بهره گرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان مولدسازی را فرصتی تکرار نشدنی در کشور توصیف کرد و گفت: برخی از طرح‌های نیمه‌تمام استان در بخش بهداشت و درمان با تأمین مالی از بخش مولدسازی، می‌توانند سریعاً آماده بهره‌برداری و در اختیار مردم قرار گیرند.

عباسی بر ضرورت توزیع عادلانه خدمات درمانی در سطح استان گیلان تأکید کرد و افزود: غرب گیلان در مقایسه با دیگر بخش های عقب‌ماندگی‌های بیشتری داشته و باید در توزیع منابع و خدمات درمانی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به نیاز گیلان به پزشکان متخصص، خاطرنشان کرد: تأمین بخشی از نیروهای تخصصی باید با حمایت‌های ویژه، قانونی و عدالت محور وزارت بهداشت و درمان محقق شود.

این مقام با اشاره به وضعیت نامطلوب گیلان در بخش جمعیت، تصریح کرد: مسئولیت گیلان با توجه به کاهش زاد آوری و افزایش جمعیت سال مندی بسیار سنگین است.

عباسی بر ضرورت تلاش همه‌جانبه برای ارتقای بخش دولتی درمان در استان تأکید کرد و افزود: باید با تقویت بخش دولتی نظام سلامت به‌ویژه در بخش درمان، فضای رقابتی در این بخش را فراهم کرد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز در این نشست با تقدیر از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای ارتقای زیرساخت‌های نظام سلامت استان، اظهار کرد: مصوبات گذرانده شده در هیئت‌امنای باید مقدمه‌ای برای جبران عقب‌ ماندگی‌ها و فعال شدن ظرفیت‌های مغفول مانده باشد.

سید علی آقازاده دافساری ” با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در جهت رفع محرومیت‌ها در بخش‌های بهداشتی و درمانی، افزود: استان گیلان تنها استان فاقد یک بیمارستان جنرال در کشور است و باید این نیاز استان با اولویت مرتفع شود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :