کاشف اسرار – نماینده عالی دولت در گیلان گفت: وحدت، یکپارچگی و انسجام خوبی بین قوای سه گانه کشور و در استان وجود دارد که این هماهنگی اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی را سرعت می بخشد.

به گزارش کاشف اسرار ؛ اسدالله عباسی صبح امروز (سه شنبه) در مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری گیلان اظهار کرد: با توجه به این تعامل و بر اساس قانون اساسی برنامه توسعه برای اجرای عدالت اجتماعی و ارزش‌های نظام انقلاب اسلامی به خوبی در حال پیشرفت است.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون روسای قوه قضائیه برای نظام جمهوری اسلامی زحمات زیادی کشیده‌اند، افزود: در گیلان نیز حمزه خلیلی رئیس‌کل پیشین دادگستری استان در امور مختلف، همدلی و تعامل بسیار خوبی با دستگاه‌ها و استانداری داشت و این ارتباط در سطح معاونان وی نیز همینگونه بود.

این مقام با تاکید بر اینکه برای پیشرفت نیاز به این تعامل و هماهنگی داریم ،اضافه کرد: این هماهنگی و وحدت برگرفته از اهداف مقدسی است که پیش رو داریم و علاوه بر دادگستری، نمایندگان مجلس نیز تعامل خوبی با همه دستگاه‌های اجرایی استان با عنایات نماینده ولی فقیه در گیلان دارند.

*با جدیت با فساد مبارزه می‌کنیم

عباسی با بیان اینکه چارچوب قانون مشخص است ،ادامه داد: شعار دولت مردمی سیزدهم مبارزه با فساد است، از این رو برای اجرای قانون و اجرای عدالت با جدیت با فساد مبارزه می‌کنیم و با تعامل همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه دادگستری در این بخش محکم تر از همیشه گام بر می‌داریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر با فساد مبارزه نکنیم عدالت تحقق نمی‌یابد؛ همچنین در این بخش اگر وقفه‌ای ایجاد شود، کارها بخوبی اجرایی نمی شود، به همین دلیل باید با تمام توان با فساد مبارزه کرد؛ تاکنون نیز هدف و برنامه ریزی ها بر همین مبنا بوده است.

نماینده عالی دولت در گیلان انتخاب حجت الاسلام صادقی نیارکی از سوی قوه قضائیه بعنوان رئیس کل جدید دادگستری این استان را انتخاب شایسته ای دانست و خاطرنشان کرد: ایشان با مردم بافرهنگ و ولایتمدار گیلان آشنایی دارند و همچنین دارای سابقه بسیار خوبی در قوه قضائیه هستند.

استاندار گیلان اظهار کرد: خوشبختانه، در قوه قضائیه بویژه در گیلان گام‌های خوبی برداشته شده است و امیدواریم که بار دیگر با تعامل و همدلی و اجرای درست قانون در تحقق اهداف دولت سیزدهم گام برداریم.

اسماعیل صادقی نیارکی طی حکمی از سوی  محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاِئیه، به عنوان رئیس کل جدید دادگستری گیلان انتخاب و جانشین حمزه خلیلی شد که وی نیز به عنوان رئیس کل دادگستری خراسان رضوی منصوب شده است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :