وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی کشور طرح توسعه مراکز بیمارستانی و درمانی ملکی را در دستور کار قرار داده است و در این راستا طرح توسعه بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) در دستور کار قرار گرفت

سید صولت مرتضوی در جریان بازدید از بیمارستان رسول اکرم ( ص ) رشت ، اظهار کرد: ۹۹ درصد از جمعیت ایران تحت پوشش فراگیر بیمه های تامین اجتماعی، سلامت و سایر بیمه‌ها هستند.

وی اضافه کرد: این طرح در مساحتی بیش از پنج هزار متر مربع اجرایی می شود و شامل طرح‌های تخصصی و فوق تخصصی از جمله ایجاد بخش جراحی قلب، آنژیو قلب و اورژانس است و امیدواریم این طرح با قوت و قدرت هرچه سریعتر اجرایی شود.

به گفته این مقام ۵۳ درصد از جامعه هدف کشور تحت پوشش مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی هستند و ۲۸ درصد خدمات بصورت مستقیم در سه سطح یک،۲ و سه به صورت مستقیم در مراکز ملکی ارائه می‌شود و مابقی هم در مراکز درمانی وابسته به علوم پزشکی به همین شکل با فرانشیز بسیار اندک ارائه میشود .

مرتضوی تاکید کرد: آندسته از کسانی هم که به بخش خصوصی مراجعه می کنند فاکتور را به سازمان تامین اجتماعی تحویل داده و در کمترین فرصت هزینه‌های خود را از این سازمان دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر دولت در رابطه با فراگیر کردن بیمه‌های درمان بیمه سلامت را نیز بر سایر بیمه ها اضافه کرده است. کسانی که تاکنون فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای درمانی هستند افرادی اند که تمایلی به پوشش بیمه ندارند. به اعتقاد ما معتقد بیش از ۹۹ درصد از جمعیت ایران تحت پوشش فراگیر بیمه های تامین اجتماعی، سلامت و سایر بیمه ها هستند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :