کاشف اسرار -مدیر کل امور مالیاتی استان گیلان در دیدار با سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی ضمن گفتگو در خصوص افزایش تعاملات و ارتقای خدمات به فعالان اقتصادی و برگزاری دوره های آموزشی برای آنان جهت آشنایی با آخرین قوانین و مقررات مالیاتی پیرامون نحوه بهره برداری از خدمات حوزه مالیاتی از طریق سامانه های الکترونیکی و آشنایی بیشتر با قانون جدید پایانه فروشگاهی رایزنی صورت گرفت.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان ضمن تشکر از همکاری و مساعدت سازمان منطقه ازاد انزلی جهت اختصاص فضا کار و تجهیز این دفتر ، گفت : همه تلاش این مجموعه بر آن است که فعالان اقتصادی منطقه تمامی خدمات مورد نیاز خود را از طریق دفتر مستقر در طبقه اول ساختمان اداری سازمان منطقه ازاد انزلی دریافت نمایند .

به گفته رضا برهانی نیا ” مراجعان در گذشته به شهرستانهای همجوار و مرکز استان صورت می گرفت با هدف کاهش زمان و ارائه بهتر خدمات و انجام تکالیف مالیاتی مودیان اجتناب گردد.

عضو هیات مدیره و سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی نیز ضمن بیان اعلام آمادگی جهت همکاری بیشتر با سازمان امور مالیاتی عنوان نمود که فعالان اقتصادی منطقه در قالب تشکل های بخش های خصوصی همچون جامعه بازاریان و بازرگانان و انجمن سرمایه گذاران و کارآفرینان مستمرا دغدغه ها ، سئوالات و‌ ابهامات مختلفی در حوزه های مالیاتی با توجه به تغییرات قوانین و بخش نامه ها همچون مالیات بر ارزش افزوده و یا مالیات بر حقوق و یا نحوه تسلیم اظهارنامه های اشخاص حقیقی و حقوقی و امثالهم و به طور کلی نحوه انجام تکالیف مالیاتی برای برخورداری از معافیت های مالیاتی قانون مناطق آزاد دارند و این موارد را مستمرا به صورت مکتوب و شفاهی به سازمان منطقه آزاد انزلی منعکس می نمایند .

اکبر نیازی ، تاکید کرد : انتظار است منبعد دفتر امور مالیاتی مستقر در منطقه ضمن برگزاری جلسات مداوم هم اندیشی و کارگاههای اموزشی نسبت به رفع این دغدغه های فعالان اقتصادی منطقه اهتمام ویژه نماید..

در این جلسه که نمایندگان بخش های خصوصی و فعالان اقتصادی منطقه نیز حضور داشتند ضمن بیان نقطه نظرات خود از مدیرکل امور مالیاتی استان درخواست نمودند منبعد که در هیات های حل اختلاف مالیاتی نمایندگان تشکل های منطقه حضور پر رنگتر داشته باشند که در این زمینه مقرر گردید پیشنهادات تشکل های منطقه از طریق ریاست سازمان منطقه آزاد انزلی جهت بررسی و تعیین صلاحیت افراد موصوف به اداره کل امور مالیاتی استان منعکس شود.

در ادامه با حضور مدیران سازمان و اداره کل امور مالیاتی گیلان و همچنین نمایندگان تشکل های بخش خصوصی منطقه، دفتر مستقل مالیاتی ویژه منطقه آزاد انزلی به منظور ارائه خدمات پنجره واحد دستگاههای اجرایی مستقر در نخستین منطقه آزاد شمال کشور افتتاح و آغاز به کار کرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :