شهردار رشت، از احداث هشت تقاطع غیر همسطح در شهر رشت خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر این، بازگشایی دو محور جدید را جهت کاهش بار ترافیکی شهر در دستور کار داریم.
رحیم شوقی چهارده ” همچنین از آغاز طرح نهضت آسفالت در شهر رشت خبر داد و افزود: از فرصت تابستان نهایت استفاده را کرده ایم و روزانه ۶۰۰ تن در سطح خیابان ها و معابر شهر پخش آسفالت داریم.

وی با بیان اینکه طرح میثاق این شهر با ۱۲ پروژه اجرایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: برآورد اعتباری لازم برای اجرای این پروژه ها 2 هزار و 500 میلیارد تومان است.

این مسئول طراحی هشت تقاطع غیر همسطح مذکور را در راستای کمربندی موجود دور شهر دانست و اضافه کرد: پل رو گذر شهرک حمیدیان به طول ۴۲۰ متر، تقاطع غیر همسطح آیت الله رودباری به طول ۳۸ متر، تقاطع یک طرفه شهید باهنر به طول ۴۲۵ متر، تقاطع غیر همسطح میدان نیروی دریایی(۷ آذر) به طول ۴۱۰ متر و تقاطع غیر همسطح میدان مصلی به طول ۴۱۰ متر خواهد بود.

شوقی چهارده ” تقاطع غیر همسطح میدان ولیعصر به طرف جانبازان و چهارراه گلسار را نیز به طول ۵۷۰ متر دانست و گفت: پل رو گذر گلباغ به طرف میدان ولیعصر نیز طراحی شده است.

وی با بیان اینکه پیمانکار پروژه محور شهید سلیمانی(مسیر ژ۵) در سه فاز به طول ۴.۲ کیلومتر به زودی انتخاب و عملیات اجرایی آغاز می شود، عنوان کرد: محور سعدی به طرف سرگل نیز در کمتر از یک سال دیگر زیر بار ترافیک می رود.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :