استاندار گیلان گفت: دولت تلاش دارد تا خدمات، زیر ساخت ها و امکانات مورد نیاز مردم از جمله برق، آب و راه و ارتباطات مخابراتی مردم را هر چه سریعتر فراهم کند. 

 به‌گزارش کاشف اسرار ؛ اسدالله عباسی “امروز (پنجشنبه) در مراسم افتتاح هم زمان ۵۳ پروژه آب و فاضلاب استان گیلان در منطقه سیاه اسطلخ رشت با اشاره به گرامی داشت هفته دولت خدمات صادقانه شهیدان رجایی و باهنر افزود: شهیدان رجایی و باهنر نمود برجسته جهادگر بودند و ما باید از آنان در خدمت صادقانه به مردم الگو بگیریم و برای رفع مسائل مردم تلاش کنیم.

وی با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست، اظهار کرد : از یکسال قبل جلوگیری از ورود آلودگی ها و پساب به رودخانه ها را در دستور کار جدی قرار داده ایم ضمن اینکه اهتمام ما برای آب رسانی و استفاده مردم از آب بهداشتی و سالم است.

این مقام با اشاره به اقدامات دولت در بخش های مختلف از جمله مسکن اظهار داشت: در مجموع در موضوع نهضت ملی مسکن ۹۰ هزار واحد اعم از شهری و روستایی و بافت فرسوده برای گیلان در نظر گرفته شده که تا کنون ۲ هزار و ۵۰۰ واحد تحویل شده است.

عباسی با اشاره به توجه دولت به وضعیت معیشت و اشتغال مردم بیان کرد: بخشی به عنوان کشاورزان و تولید کنندگان و بخشی به عنوان مصرف کنندگان برنج هستند بنابراین رویکرد دولت باید به گونه ای باشد که نیازهای همه مردم را برآورده کند.

*واردات برنج برای چهار ماه ممنوع است

وی یاد آور شد: بازار برنج در حال تنظیم شدن است و برای چهار ماه (تا پایان آذرماه) واردات برنج ممنوع است و پس از آن نیاز کشور بررسی و در صورت ضرورت به میزان لازم برنج وارد کشور می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه تا کنون ۱۰ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده است، اظهار کرد: سال گذشته این میزان ۶ میلیون تن بوده و در بخش های مختلف اقدامات خوبی انجام شده است.

مازیار علی‌ پور مدیر عامل آب و فاضلاب گیلان نیز در این مراسم اظهار کرد: سال گذشته برای اجرای پروژه های آب و فاضلاب استان ۸۷۰ میلیارد تومان اختصاص یافت اما امسال این میزان به یک‌هزار و ۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

همزمان با نخستین روز از هفته دولت ۵۳ پروژه آب و فاضلاب گیلان در ۶۷ روستا و ۹ شهر استان با حضور استاندار به طور همزمان به طور نمادین در روستای سیاه اسطلخ از توابع شهرستان رشت به بهره برداری رسید.

برای بهره برداری از این پروژه ها اعتباری بالغ بر یک هزار و ۹۷۳ میلیارد و ۱۵۴ میلیون ریال از محل منابع ملی، استانی و سایر ردیف‌ها تامین شده است.  با بهره برداری از این پروژه ها ۸۳ هزار و ۸۲۵ نفر از مزایای آن بهره‌مند می شوند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :