مدیر کل آموزش و پرورش گیلان در گفت‌وگوی زنده با برنامه «قدم قدم تا اربعین» شبکه باران اظهار داشت: علی‌رغم اینکه آموزش و پرورش در فصل تعطیلی مدارس قرار دارد اما تکالیفی در حوزه اربعین در زمینه فرهنگی و هماهنگی امور مربوط به فضای فرهنگی از سوی ستاد اربعین بر عهده داشته است.

محمد فائزی با بیان اینکه برنامه‌های فکری و فرهنگی ویژه دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی در قالب تبیین و توجیه مطرح و عملیاتی می‌شود، گفت: دانش آموزان عموماً همراه با خانواده‌های خود در مراسم اربعین شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مکتب امام حسین علیه السلام یک کلاس درس است، اظهار کرد: آموزش و پرورش گیلان برای در اختیار قرار دادن سالن‌های ورزشی خود در جهت برگزاری مراسم محرم به هيأت‌ها دریغ نکرده است.

این مسئول با بیان اینکه مربیان آموزش و پرورش هم به شکل معنوی و فکری در کنار هیئت‌های عزاداری بودند، افزود: ما پدیده اربعین را به عنوان یک مکتب درس آموز و تاثیرگذار در تعیین سبک زندگی و شکل‌گیری شخصیت آینده دانش آموز می‌شناسیم.

فائزی در پایان درباره مراسم‌ آموزش و پرورش گیلان در ایام اربعین در سطح استان نیز گفت: در روز اربعین و روزهای منتهی به اربعین از طریق سازمان‌ دانش‌آموزی و بسیج دانش آموزی برنامه‌های مختلفی اجرا خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :