مدیرکل بیمه سلامت گیلان با اشاره به اضافه شدن دو دهک درآمدی دیگر به پوشش بیمه‌ای رایگان گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در گیلان به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.محمود عاطف راد افزود: با پیشنهاد وزارت بهداشت و تصویب هیات دولت، در حال حاضر ۵ دهک درآمدی جامعه تحت پوشش بیمه رایگان قرار دارند. وی هدف از این مصوبه را ارائه خدمات بیشتر و تحقق بیمه همگانی برای دهک‌های نخست جامعه به ویژه ساکنان مناطق کم برخوردار و در نتیجه کاهش هزینه‌های درمانی مردم عنوان کرد. عاطف راد با بیان اینکه قانون دولت را موظف کرده تا زمینه دسترسی و پوشش بیمه‌ای را برای آحاد جامعه فراهم کند، افزود: بر این اساس بیمه سلامت برای تحت پوشش قرار دادن پنج دهک پایین درآمدی جامعه به صورت رایگان در نظر گرفته شده که هم اکنون افراد تحت پوشش این بیمه از ۵ دهک پایین در گیلان ۲۲۰ هزار نفر است.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان، با اشاره به تسهیلات دولت در ارتباط با بیمه رایگان خاطر نشان کرد: ۲۰ هزار نفر از افراد حاشیه نشین و ساکن در مناطق کم برخوردار گیلان تحت پوشش رایگان بیمه سلامت قرار گرفته اند. وی ادامه داد: افراد متقاضی برای بیمه‌شدن می‌توانند به سامانه شهروندی سازمان بیمه سلامت مراجعه کرده و اطلاعات خود را ثبت کنند. اگر افراد جزو پنج دهک اول باشند، پیغام رایگان شدن بیمه برای آنها ارسال می‌شود مبنی بر اینکه رقم پرداختی صفر است و نیازی به پرداخت نیست؛ اما اگر جزو دهک‌های ۶ تا ۹ باشند رقم کاهش‌ یافته به فرد نمایش داده می‌شود.

عاطف راد اظهار داشت: افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز رایگان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.وی همچنین بیان کرد: در مجموع از ۲ میلیون و ۵۳۰ هزار نفر جمعیت استان یک میلیون و ۳۰۳ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این تعداد یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رایگان تحت پوشش این بیمه هستند.مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان به ارائه ۵۱ بسته حمایتی از بیماران خاص بر اساس تعریف انجام شده در سامانه‌ها تا مقطع کنونی اشاره و تصریح کرد: تا قبل از آبان ۱۴۰۱ فقط ۵ بیماری به عنوان بیماری خاص شناخته می شد و در استان گیلان حدود ۳هزار بیمار خاص و صعب العلاج ثبت شده بود، اما بعد از آبان ۱۴۰۱ این لیست از ۵ بیماری به ۱۰۷ بیماری افزایش و در لیست بیماری‌های صندوق خاص و صعب‌العلاج قرار گرفت و ۵۱ بیماری وارد سامانه‌ها شدند .

مدیرکل بیمه سلامت گیلان در همین راستا اضافه کرد: از آبان ماه سال گذشته که این امر محقق شد، تعداد بیماران ما به ۳۳ هزار نفر تا به امروز افزایش پیدا کرد و ما در طی ۵ ماه اخیر بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به موسسات طرف قرارداد با سازمان پرداخت کرده‌ایم وی در همین زمینه با بیان اینکه استان گیلان پیشگام در پرداخت هزینه‌های بیماری‌های خاص و صعب العلاج است افزود: بیمه سلامت استان گیلان ماهیانه ۴۳ میلیارد تومان به داروخانه‌ها و ۱۲۰ میلیارد تومان به کل موسسات طرف قرارداد پرداخت می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :