رشت – کلنگ اجرای طرح توسعه بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار گیلان، نماینده ولی فقیه و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بر زمین زده شد.

 معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی کشور عصر پنجشنبه در مراسم‌کلنگ زنی طرح توسعه بیمارستان رسول اکرم (ص) اظهار کرد: شاخص‌های بخش درمان تأمین اجتماعی گیلان ارتقا پیدا خواهد کرد.

مهدی اسلامی با اشاره به اهمیت وجود بیمارستان رسول اکرم (ص) افزود: وجود بیمارستان رسول اکرم (ص) در رشت و گیلان مایه خیر و برکت و اعتبار درمانی برای این استان است.

وی  با بیان اینکه بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت بزرگترین‌مرکز درمانی گیلان است، گفت: سال گذشته ۱۲ درصد ضریب اشغال تخت این بیمارستان افزایش یافته است و در تلاش هستیم دامنه خدمات رسانی این مرکز را ارتقا ببخشیم.

این مسئول با بیان اینکه نظام سلامت اولویت بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی هستند، اضافه کرد: خدمت در نظام سلامت امری مقدس است و البته اگر این کارکرد در حوزه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تأمین اجتماعی باشد، دو چندان ارزش پیدا می‌کند.

اسلامی با بیان اینکه عمده بیماران ما از اقشار ضعیف جامعه هستند، افزود: درمان مستقیم یکی از جایگاه‌های بسیار مهم درمان در تأمین اجتماعی است.

وی با بیان اینکه نظام پرداخت به عنوان قوه محرکه اصلی درمان که ساختار پزشکان متخصص و سایر کادر درمان برای اولین بار در دولت سیزدهم اصلاح شد، گفت: جذب و تثبیت پزشکان در مراکز درمانی بسیار اهمیت دارد.

ساخت مجتمع تخصصی و فوق تخصصی اعتباری بالغ بر ۱۲۵ میلیارد تومان

« مدیر درمان تأمین اجتماعی استان گیلان در این مراسم اظهار کرد: ساخت مجتمع درمانگاهی تخصصی و فوق تخصصی گام اول برای ارتقای بیمارستان حضرت رسول (ص) رشت از ۲۰۰ تخت به ۳۰۰ تختخواب است.

حسین ابراهیمی با بیان این که برای ساخت فضای فیزیکی این مجتمع تخصصی و فوق تخصصی اعتباری بالغ بر ۱۲۵ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اهمیت تقویت زیرساخت‌های درمان بیان کرد: این مجتمع درمانگاهی شامل تمام رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی، کلینیک سالمندی، کلینیک دیابت، دندانپزشکی، واحدهای پاراکلینیکی، آزمایشگاهی و… خواهد بود که امیدواریم هرچه زودتر با ساخت و راه اندازی این پروژه مردم استان از خدمات آن بهره مند شوند.

شایان ذکر است طرح توسعه بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت در وسعت ۵ هزار متر مربع اجرا می‌شود

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :