رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: پروژه های طرح میثاق بسیار بزرگ و هزینه هنگفتی به همراه دارد و یقینا با حمایت های همیشگی استاندار گیلان و تاکید به دیگر  دستگاه ها به منظور همراهی با مجموعه مدیریت شهری رشت در مسیر اجرایی شدن این پروژه تسریع می شود.
به گزارش  کاشف اسرار به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت ، محمد حسین واثق کارگرنیا در نشست با استاندار گیلان در ساختمان شهرداری مرکز واقع در میدان گیل اظهار کرد: حضور عالی ترین مقام دولت در گیلان در جمع اعضای شورای اسلامی و شهردار رشت نشانه نگاه حمایتی ویژه استاندار نسبت به مجموعه مدیریت شهری رشت با هدف رفع موانع و مشکلات پیش روی توسعه این شهر است.
وی به پروژه های طرح میثاق رشت اشاره کرد و گفت : برخی از پروژه هایی که در قالب این طرح قرار دارد در سال‌های ۹۳ و ۹۴ مطرح شد و حتی در بودجه شهرداری رشت نیز ردیف بودجه مشخصی در آن سال‌ها به برخی از این پروژه ها اختصاص داده شده بود اما متاسفانه گویا همتی برای اجرایی شدن آن ها وجود نداشت.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه متاسفانه علیرغم تمامی پتانسیل ها و مواهب الهی ، رشت با عقب ماندگی فراوانی مواجه است افزود: متاسفانه سالها این شهر از مدیرانی خوب و دلسوز در برخی از جایگاه ها محروم بود و همین مسئله موجب عقب ماندگی های فراوانی شد.
 
کارگرنیا با تاکید به اینکه شورای ششم رشت از همان ابتدای شروع فعالیت، عزمش را به منظور رفع عقب ماندگی ها به کار گرفت تصریح کرد: در همین راستا با ابقای شهردار رشت تلاش کردیم که مسیر خدمات رسانی را هموار کنیم و حتی شهر رشت زودتر از شهر تهران که پایتخت ایران است ، نسبت به انتخاب شهردار  اقدام کرد که متاسفانه به دلیل مشکلاتی که رقم خورد در نهایت شهردار منتخب استعفا و شورا مجددا در چرخه انتخاب شهردار قرار گرفت و این بار متاسفانه دقت را فدای سرعت کردیم و همین اتفاق نیز موجب شد تا با حواشی های ایجاد شده حدود یک سال و نیم از زمان خدمت ، فرصت سوزی شود.
وی به انتخاب رحیم شوقی اشاره کرد و گفت:  خوشبختانه شاهد سرعت گرفتن موتور توسعه در دوران مدیریت فعلی شهرداری رشت هستیم و فصل جدیدی از مدیریت شهری در رشت با همت و توانمندی مدیریت فعلی در حال رقم خوردن است.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه شورای ششم در تلاش است تا خدمتی ماندگار و در خور مردم فرهیخته رشت از خود بر جای بگذارد بیان کرد: اجرای پروژه های بزرگ طرح میثاق نیز با همین هدف در دستور کار قرار گرفت و یقینا مجموعه مدیریت شهری رشت به تنهایی قادر به اجرای آن نیست و امیدواریم با تداوم حمایت های استاندار گیلان و تعامل و همراهی دیگر دستگاه ها که لازمه آن تاکیدات و توجهات ویژه استاندار پر تلاش گیلان است ، بتوانیم این پروژه عظیم که به لحاظ مالی نیز هزینه هنگفتی به همراه دارد را به ثمر برسانیم .
کارگرنیا به حمایت ویژه استاندار گیلان پیرامون رفع مشکلات لندفیل سراوان اشاره کرد و گفت: استاندار گیلان با تلاشی وسیع این دغدغه بزرگ را به درستی در سفر ریاست جمهوری و هیات همراه به گیلان مطرح کرد و خوشبختانه پس از آن شاهد حمایت ها و تخصیص اعتبارات دولتی به منظور رفع این مشکل چندین ساله هستیم .
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :