کاشف اسرار -مدیر فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی از برگزاری بیش از ۲۰ عنوان برنامه برای گرامیداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری در این منطقه خبر داد.
به گزارش کاشف اسرار ، علی مطهری ”  ضمن تبریک این هفته به فعالان گردشگری گفت: پنجم مهرماه آغاز هفته گردشگری و روز جهانی جهانگردی است و برگزاری بیش از ۲۰ برنامه شامل برگزاری جشنواره ماهیگیری، مانور دریایی و دور افتخار با پرچم مقدس ایران در نوار ساحلی منطقه، مانور هوایی و به احتزاز در آوردن پرچم مقدس ایران توسط کمیته ورزش های هوایی منطقه، از جمله برنامه هاست.
وی اضافه کرد : برگزاری مسابقات قایقرانی و پدل برد، رژه قایق های بادبانی در محدوده دریایی فاز تجارت وگردشگری منطقه، برگزاری نمایشگاه محصولات صنایع دستی و بومی محلی منطقه، اجرای جشنواره های فرهنگی و هنری خانواده محور در فاز تجارت و گردشگری منطقه و … برای گرامیداشت هفته گردشگری تا یازدهم مهرماه در منطقه آزاد انزلی در دستور کار قرار دارد.
این مسئول بیان کرد: هدف از گرامیداشت چنین روزی افزایش سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری مسئولانه و سفرهای هوشمند در جامعه جهانی و نشان دادن چگونگی تأثیر گردشگری بر ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان است.
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :