کاشف اسرار – معاون بیمه و خدمات سلامت اداره کل بیمه سلامت گیلان گفت: زوج‌های نابارور استان از حمایت بیمه سلامت بهره‌مند و ۹۰ درصد از هزینه درمان ناباروری آنها دربخش دولتی پرداخت می‌شود.

«ژاله جو» افزود:آن دسته از زوج‌هایی که پس از یک سال از ازدواج بدون پیشگیری باردار نشده و یا بانوان ۳۵ سال به بالا اگر پس از ۶ ماه باردار نشوند، به عنوان نابارور شناخته می‌شوند.
وی یاد آو رشد : زوج‌های نابارور با مراجعه به پزشک و تشخیص ناباروری جهت دریافت خدمات توسط پزشک معالج نشان دار شده و یا با مراجعه به کارشناس اداره کل بیمه سلامت نشان دار شده و از خدمات تشخیصی و درمانی بهره‌مند می‌شوند.
این مسوول متذکر شد: زوج‌های نابارور پس از نشان دار شدن آماده دریافت خدمات درمانی و تشخیصی مانند آزمایشات مرتبط، سونوگرافی، رادیولوژی و دارو جهت تشخیص و درمان ناباروری می‌شوند که اگر با این اقدامات اولیه باردارنشدند آماده دریافت خدمات فوق تخصصی مانند لقاح مصنوعی(ivf)، تلقیح داخل رحم (IUI)، میکروانجکشن (ICSI) و انتقال جنین فریز (FET) خواهند شد.
ژاله جو با بیان اینکه خدمات در مراکز دولتی ۹۰ درصد تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند، اعلام کرد: خدمات در مراکز خصوصی و عمومی غیردولتی نیز ۹۰ درصد هزینه‌ها با تعرفه عمومی غیردولتی پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه خدمات درمان ناباروری در آقایان بدون محدودیت سنی و در خانم ها تا سن ۴۹ سالگی قابل ارائه است، اظهار کرد: اگر زوجی خدمات درمانی خود را ازمراکز غیر طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت دریافت نماید، با ارائه مستندات ومدارک درمانی به اداره کل بیمه سلامت استان می تواند هزینه خسارت درمان را دریافت کند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :