استاندار گیلان با اشاره به اهمیت تقویت ظرفیت های موجود در آستانه اشرفیه، بر لزوم توجه به توسعه پایدار گردشگری مذهبی در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی امروز (یکشنبه) پس از حضور در آیین معنوی غبار روبی آستان مقدس آقا سلطان سید جلال الدین اشرف آستانه اشرفیه، در جلسه بررسی آخرین وضعیت چگونگی اجرای توسعه حرم این آستان مقدس، با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و نیز هفته بسیج اظهار کرد: علاوه بر اعتبار یک هزار و ۸۰ میلیارد ریالی که سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برای طرح توسعه و بازآفرینی این حرم مطهر اختصاص داد، استانداری گیلان هم در این بخش اعتباراتی از ردیف استانی برای توسعه کتابخانه و امور فرهنگی این آستان مقدس کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه توسعه حرم مطهر از مطالبات مردم است، افزود: در حوزه بازآفرینی شهری اعتبارات حمایتی از سوی شهرداری آستانه اشرفیه و معاونت عمرانی استانداری اختصاص خواهد یافت و تلاش می کنیم تا با کمک هیات امنای این آستان مقدس، اداره کل اوقاف و امور خیریه، امام جمعه و سپاه پاسداران خواسته مردم به سرعت محقق شود.

این مقام همچنین با اشاره به مساله کمبود عرضه نان در این شهرستان و به بازرسی‌هایی که روز گذشته از نانوایی‌های این منطقه انجام شده، گفت: تنها در بررسی ۱۰ واحد نانوایی، هشت مورد متخلف شناسایی و پلمپ شدند که این روند باید اصلاح شود.

عباسی تصریح کرد: مردم متدین و مومن آستانه اشرفیه انتظار دارند کسبه و نانوایی ها افرادی مومن و باانصاف باشند و جلوی هرگونه تخلفات صنفی گرفته شود؛ از اینرو باید کسبه دقت نظر بیشتری در ارائه خدمت به مردم داشته باشند.

وی تصریح کرد: گاه مردم هنگام مراجعه برای خرید نان با درهای بسته نانوایی ها مواجه می شوند و یا برخی آرد سهمیه ای را جا به جا می کنند که این تخلف آشکار باید با جدیت بررسی، ساماندهی و اطلاع رسانی شود و کسبه باید افرادی مورد اعتماد و صادق باشند و خدماتی که به شهروندان و زائرین ارائه می شود بدون شبهه باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان  درمورد برادر خواندگی حرم آقا سید جلال الدین اشرف و یکی از امام‌زادگان نجف اشرف نیز گفت: در حوالی شهر نجف اشرف امام‌زاده ابراهیم از فرزندان امام حسن مجتبی(ع) قرار دارد که طی رایزنی ها و مذاکرات انجام شده با سفرای ۲ کشور ایران و عراق این موضوع در دست پیگیری است تا بتوانیم برادر خواندگی این حرمین مطهر را انجام دهیم.

عباسی تاکید کرد: از نظر اقتصادی و تجاری آستانه اشرفیه ظرفیت های قابل توجهی مانند صنایع دستی و مرواربافی و در زمینه محصولات کشاورزی چون؛ برنج، چای و بادام زمینی وجود دارد که می تواند در حوزه گردشگری این منطقه مقصدی برای زائران و گردشگرانی باشد که به این شهرستان سفر می کنند.

در ابتدای این جلسه مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان و رئیس هیات امنای آستان مقدس آقا سلطان سید جلال الدین اشرف آستانه اشرفیه گزارشی از وضعیت اجرای طرح توسعه حرم در این آستان مقدس ارائه کردند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :