کاشف اسرار – به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با همکاری مشترک ستاد کانون های فرهنگی، هنری مساجد گیلان، طرح کوله کتاب در مساجد گیلان با شعار «حی علی الکتاب» در مسجد صفی رشت آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، همزمان با به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان و با همکاری مشترک ستاد کانون های فرهنگی، هنری مساجد استان، طرح اهدای کوله های کتاب به مساجد گیلان با شعار “حی علی الکتاب” با حضور یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، حجت‌الاسلام رضا حاجتی، مسئول ستاد کانون های فرهنگی، هنری مساجد گیلان، فرزند مرحوم آیت الله سید مجتبی رودباری، از علمای برجسته استان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، رئیس اداره مشارکت ها و همکاری های کتابخانه های عمومی استان و جمعی از نمازگزاران در مسجد صفی رشت آغاز شد.
⭕️تقوی: ویژگی مشترک کتابخانه و مساجد انسان سازی است
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم آغاز به کار اجرای طرح کوله کتاب در مساجد استان گیلان به ویژگی های مشترک میان مسجد و کتابخانه اشاره کرد و با اشاره به فعالیت های مختلف کتابخانه های عمومی برای رشد آگاهی های فردی و اجتماعی و تلاش برای انسان سازی در این مجموعه، این ویژگی بارز را در ادامه شیوه های تربیتی در مساجد توصیف کرد.
یاسر تقوی همچنین با اظهار امیدواری نسبت به ادامه طرح کوله کتاب در مساجد و نیز بصورت همزمان در مناطق فاقد کتابخانه ییلاقی و روستایی استان گیلان یکی از نتایج مثبت این اقدام مشترک با ستاد کانون های مساجد استان را توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی مورد تاکید مقام معظم رهبری در راستای توزیع عادلانه امکانات و فراورده های فرهنگی بویژه کتاب عنوان کرد.
حجت‌الاسلام رضا حاجتی، مسئول ستاد کانون های فرهنگی، هنری مساجد گیلان نیز در این مراسم اجرای طرح «حی علی الکتاب» با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان را در راستای تفاهم مشترک دو مجموعه برای رفع نیازهای مردم و نمازگزاران توصیف و این اقدام را برای رفع نیازهای مطالعاتی اقشار مختلف مراجعه کننده به مساجد اثربخش عنوان کرد.
در ادامه این مراسم ضمن ادای احترام به روح بلند و نورانی مرحوم آیت الله سید مجتبی رودباری، از علمای برجسته گیلان و موسس کتابخانه بزرگ حضرت امیرالمونین (ع) و رونمایی از دو کوله کتاب کتاب حاوی 200 جلد انواع کتاب در موضوعات متنوع، این کوله های کتاب جهت بهره مندی نمازگزاران و مراجعین مسجد صفی رشت به هیات امنای این مسجد اهدا شد.
گفتنی است طرح کوله کتاب که پیش از این با ارسال به مناطق فاقد کتابخانه و ییلاقی استان گیلان اجرا شده از روز گذشته و با تحویل این کوله ها به مسجد صفی رشت در مساجد گیلان نیز آغاز می شود. این کوله های کتاب حاوی 100 عنوان کتاب در عناوین و موضوعات متنوع و برای استفاده اقشار مختلف مردم می باشد.
مسجد صفی یا مسجد شهیدیه از تاریخی‌ترین مساجد شهر رشت است، در محله‌ای به همان نام واقع شده‌است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :