آیین تکریم و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با حضور سرپرست معاونت عمرانی استانداری گیلان، معاون انتقال و تجارت خارجی برق شرکت توانیر، معاون منابع انسانی شرکت توانیر و مدیر کل روابط عمومی شرکت توانیر و در سالن اجتماعات پیامبر اعظم(ص) برگزار شد.

مدیر عامل سابق شرکت برق منطقه ای گیلان در این آیین گفت: از همراهی و همدلی همکاران شرکت برق منطقه ای گیلان در دوران مسئولیت خود، نهایت قدردانی و سپاس را دارم.

بهمن داراب زاده عمارلویی ” ، اظهار کرد : در اقدامات و فعالیت های خود در شرکت، همیشه خشنودی دوستان و دوستداران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف  را در نظر گرفته بودم  و از این منظر، امیدوارم عملکرد و فعالیت های انجام شده مورد قبول خداوند قرار گیرد.

مدیر عامل جدید شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان در این آیین ضمن قدردانی از تلاش های بهمن داراب زاده، گفت: از اینکه در این استان و در خدمت مردم شریف، مهمان دوست و انقلابی هستم بسیار بسیار خوشحالم و امیدوارم بتوانم منشا خیر و برکت برای استان و مردم شریف این استان بشوم.

محمود دشت بزرگ ” افزود: بر اساس سرفصل ها، محور ها و خط مشی هایی که برای صنعت برق کشور ترسیم و برنامه ریزی شده، در ۴ محور، این استراتژی ها و برنامه ها را پیگیری و به جد دنبال خواهیم کرد.

وی گفت: اولین محوری که انتظار دارم با جدیت پیگیری شود افزایش ظرفیت نیروگاه های تولید برق استان است و ظرفیت نیروگاه ها در بخش احداث نیروگاه های خورشیدی، نیروگاه های مولد مقیاس کوچک باید با جذب سرمایه گذار و با برنامه ریزی علمی، منطقی و مستمر تا حصول نتیجه، پیگیری و دنبال شود.

این مسوول ، گفت: توسعه شبکه و ظرفیت منصوبه در بخش خطوط و پست های انتقال و فوق توزیع از محورهای دیگری است که برای پایداری شبکه برق استان گیلان باید مد نظر قرار گیرد و با تمام قوا و توان به توسعه شبکه کمک نماییم.

دشت بزرگ ” افزود: سومین محور،  اصلاح الگوی مصرف برق است و محوریست که بسیار مهم و اساسی بوده و باید ضمن استفاده منطقی و هوش مندانه از انرژی برق، زیر ساخت ها را متناسب با شرایط، اوضاع و احوال جدید و با توجه به مهاجر پذیر بودن استان که به علت تغییرات اقلیمی اتفاق افتاده در سطح کشور و متفاوت بودن استان از بسیاری جهات با سایر استان ها، توسعه بدهیم.

وی گفت: آخرین محور، کاهش ناترازی تولید و مصرف برق است که با اتمام احداث پروژه هایی همچون، پروژه پست ۲۳۰ کیلوولت غرب رشت، خط چهار مداره رشت – پره سر و … در این حوزه نیز شاهد عملکرد خوب و مطلوب خواهیم بود.

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان افزود: در طول دوران مدیریتی خود، از ظرفیت های منابع انسانی شرکت استفاده بهینه خواهم داشت و  مسئولیت پذیری و دست نکشیدن از کارها تا دستیابی به نتیجه لازم، استراتژی و سیاست شرکت خواهد بود.

دشت بزرگ ، گفت:کمیته تامین برق در حوزه مشترکان بسیار مهم و اساسی بوده و از افراد دارای مسئولیت در این بخش انتظار می رود وظایف خود را به نحو احسن و با پشتکار و تلاش شبانه روزی انجام بدهند.

دشت بزرگ در بخش پایانی صحبت های خود گفت: برای انجام مسئولیتم دست کمک و مدد به سوی نماینده ولی فقیه استان، ائمه جماعات استان، نمایندگان مردم شریف در مجلس شورای اسلامی و سایر نخبه گان استان دراز می کنم تا با تعامل خوب و ارزنده بتوانیم فعالیت های خود را به نحو مطلوبی به پیش ببریم و به ثمر برسانیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در این آیین گفت: از تلاش ها و اقدامات انجام شده در حوزه برق نهایت قدردانی را دارم. صنعت برق جایگاه مهم و حساسی در بخش های مختلف، صنعتی، کشاورزی، خانگی و … دارد و با توجه به نقش انکار ناپذیر انرژی برق در زندگی روز مره، انتظار می رود که در تولید برق و توسعه تاسیسات و تجهیزات برقی تلاش بیشتری کنیم.

موسی فکور پاشاکی ” افزود: با توجه به نقش و اهمیت روز افزون انرژی برق در تمامی بخش ها، باید با روحیه جهادی، تفکر بسیجی و با انگیزه بیشتر به کارها بپردازیم تا صنعت برق استان در تامین برق مردم شریف استان، موفق تر از گذشته باشد.

وی با مهم دانستن مدیریت مصرف برق، گفت: باید با تمهید ساز و کارهای مناسب، استفاده بهینه از برق را در جامعه فرهنگ سازی و نهادینه کنیم تا شاهد استفاده معقول از انرژی برق باشیم.

معاون منابع انسانی شرکت برق منطقه ای گیلان در این آیین ضمن خیر مقدم و آرزوی موفقیت برای محمود دشت بزرگ،  گفت: امروز شرکت برق منطقه ای گیلان در نگاه نخبگان و کارشناسان صنعت واستان ، به عنوان شرکتی موفق، منظم، قانون گرا و پیشرو در عرصه عمل می باشد که این امر محصول تلاش جمعی و گروهی همه نیروهای خادم و زحمت کش شرکت و در راس شان مدیر عامل شرکت بوده است.

روانگرد ، افزود: بهمن داراب زاده در طول دوران مدیر عاملی خود کارهای خوبی در دو بعد سلبی و ایجابی انجام دادند:  در بعد سلبی از یک سو آسیب شناسانه کاستی های دوره مدیریتی مدیران قبلی را سعی کرد شناسایی و برطرف کند و از سوی دیگر خوبی های دوران مدیریتی آنها را توانست  بسط و تعمیق بخشد.و در بعد ایجابی هم توانست با فراهم کردن تیم کاری خوب  ،مجموعه ای هم دل ، همراه و پیشرو در عرصه کار و عمل ،فراهم آورد.

وی گفت: اهمیت دادن به منابع انسانی و اولویت دادن به آن، توصیه پذیر نبودن، اعتقاد داشتن به کار جمعی و گروهی، بر اساس اصل عدالت در انتصابات رفتار کردن ، اهمیت دادن به نظرات کارشناسی و متواضع بودن در اخلاق فردی و جهادی کار کردن از ویژگی های بارز وخوب داراب زاده عمارلویی ” بود که موجب شد وی بتواند به موفقیت های چشم گیری در مسیر تحقق اهداف شرکت، دست پیدا کند.

معاون انتقال و تجارت خارجی برق شرکت توانیر در این آیین گفت: با استراتژی و برنامه های خوبی که برای عبور از اوج بار سال ۱۴۰۲ تنظیم شده بود، اوج بار سال جاری را با موفقیت سپری کردیم و به توفیق بزرگی در صنعت برق دست پیدا کردیم.

الله داد ”  افزود: تعاملات و روابطی که با بعضی از کشورها داریم بیانگر این امر است که استفاده بهینه از انرژی برق در کشورمان نهادینه نشده و باید علاوه بر افزایش تولید برق، با انجام کارهای فرهنگی در زمینه مدیریت مصرف برق، فرهنگ استفاده بهینه از انرژی برق را در کشور نهادینه کنیم. اگرچه با اتخاذ راهکارهای تشویق محور در سال جاری و ایجاد انگیزه با دادن بسته های تشویقی به بخش های مختلف، صنعتی، کشاورزی، خانگی و … به نتایج بسیار خوبی دست یافتیم.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت و پتانسیل موجود در زمینه استفاده بهینه از انرژی برق در بخش خانگی از به وجود آمدن چالش برای صنایع که موجب برهم زدن ثبات قیمتی خواهد شد جلوگیری خواهیم کرد.

این مسوول ، افزود: محمود دشت بزرگ در یکی از بزرگترین شرکت های برق منطقه ای کشور مشغول به فعالیت بوده و از تجارب ارزنده و خوبی برخوردار است و امیداوریم از ظرفیت، توان و تجربه ارزشمند وی در استان نهایت بهره را ببریم.

 الله داد ، گفت: اصلاح و بهینه سازی و تعمیر و نگهداری تاسیسات و تجهیزات از اهمیت بسزایی برخوردار است، چرا که جایگزین کردن تاسیسات جدید بجای تاسیسات موجود بسیار سخت و دشوار است.

وی افزود : این مهم با همراهی و همدلی و استفاده از منابع انسانی توانمند و نخبه شرکت برق منطقه ای گیلان دست یافتنی است.

در بخش پایانی آئین تکریم و معارفه، لوح سپاس و حکم انتصاب بهمن داراب زاده عمارلویی ” به عنوان مشاور مدیر عامل شرکت توانیر و حکم انتصاب  محمود دشت بزرگ به مدیر عاملی شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان به مدت دو سال اهدا شد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :