کاشف اسرار – استاندار گیلان با انواع بیماری‌های تهدید زا چون دیابت، فشارخون و پیری جمعیت مواجه هستیم بنابراین باید راه‌های درست را انتخاب کنیم و یکی از کانون‌های محوری که می‌تواند نقش آفرین باشد دانش آموختگان پزشکی هستند.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار از رشت ، اسدالله عباسی امروز (چهارشنبه) طی سخنانی در مراسم روز دانشجو که در دانشکده بهداشت علوم پزشکی گیلان برگزار شد ، با تبریک این روز به دانشجویان و آینده سازان ایران اسلامی ، اظهار کرد: دانشجویان علاوه بر تحقیق و پژوهش باید به مساله روز آمدی و تحول در جهان توجه و تمرکز داشته باشند و در مسائل متعدد اجتماعی، سیاسی،علمی و امنیتی جامعه تامل کنند.

وی با بیان اینکه دانشجویان به دنبال یافتن راههای جدید و نو هستند، اعتقاد دارد : مدیران دانشگاه‌هایی موفق هستند که بتوانند فضایی فراهم کنند که دانشجویان نبوغ و نگرش‌های خود را عملی کنند زیرا مسائل فناوری روز و دانش بنیان امروز برگرفته از همین استعدادها است.

این مقام با اشاره به این موضوع که در شرایط ناجوان مردانه اقتصادی هستیم ،تصریح کرد: دولت سیزدهم به گفته مقام معظم رهبری دولت کار و فعالیت است و بر همین اساس رئیس جمهوری و مدیران دولتی شبانه روز به دنبال فعالیت هستند که بتوانند کارهای عقب مانده را تمام کنند.

عباسی ضمن قدردانی از فداکاری و جانفشانی کادر درمان گفت: نفس انتخاب رشته‌های متعدد پزشکی از سوی دانشجویان فداکاری است ؛گیلان با انواع بیماری‌های تهدید زا چون دیابت، فشارخون و پیری جمعیت مواجه است ، بنابراین باید راه‌های درست را انتخاب کنیم و یکی از کانون‌های محوری که می‌تواند نقش آفرین باشد دانش آموختگان پزشکی هستند.

وی با تاکید بر اینکه سهم پژوهش باید افزایش یابد، افزود: به استعدادهای درخشان، توان مندی دانشجویان، استفاده از فناوری روز و دانش بنیان نیاز داریم و در تلاش هستیم شرایط بهره مندی از بیمارستان‌ها و تکنولوژی جدید را فراهم کنیم و سرانه تخت بیمارستان‌ها را افزایش دهیم و بتوانیم در این بخش گام‌هایی اساسی برداریم.

نماینده عالی دولت در گیلان ضمن قدردانی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص خوابگاه‌های دانشجویی، بر تقویت این اقدامات تاکید کرد و ادامه داد: باید محیط را برای تربیت آنانی فراهم کنیم که آینده ساز کشور هستند و تلاش خواهیم کرد عدالت اجتماعی را در بحث پزشکی رعایت کنیم و از پزشکان جوان خواست بخشی از فعالیت و تخصصشان را صرف مراکز محروم کنند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :