کاشف اسرار – سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه غرفه این دستگاه اجرایی در نمایشگاه اختصاصی اوراسیا عرصه حضور سرمایه گذاران خارجی و داخلی و کانون توجه رسانه ها بود اظهار داشت: در راستای تحقق راهبرد اعلام شده از سوی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی جهت حضور در رویدادهای نمایشگاهی بین المللی داخلی و خارجی به منظور معرفی بسته های سرمایه گذاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در این نمایشگاه به عدد 1 هزار فرصت بالغ شد؛ مناطق مزبور به محوریت منطقه آزاد انزلی در دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا که از سیزدهم تا شانزدهم آذر ماه در مرکز بین المللی نمایشگاهی تهران برگزار شد، حضور پیدا کردند.

مهدی کاظمیان  با بیان اینکه در نمایشگاه مزبور و در راستای مردمی سازی اقتصاد گردشگری سفر کارت منطقه آزاد انزلی با همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران رونمایی و به صورت رسمی عملیاتی شد؛ گفت: در عین حال تفاهم نامه همكاری شركت سرمایه گذاری صنایع عمومی تأمین با این سازمان در زمینه های تجاری، لجستیکی، و آموزشی منعقد گردید.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر در بخش جنبی این رویداد نمایشگاهی از اشکان پوررشید مدیرعامل شرکت روژه مکث به عنوان سرمایه گذار برتر و کاوه عزیزی ها مدیر عامل شرکت پیشگامان شیمی به عنوان صادر کننده برتر مناطق آزاد تقدیر به عمل آمد.

این مسئول مهمترین برنامه اجرا شده از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی در نمایشگاه اختصاصی اوراسیا را برپایی “نشست تخصصی مناطق آزاد بستر تحقق درون زایی و برون گرایی با رویکرد لجستیک، ترانزیت و صادرات” عنوان کرد.

کاظمیان ، افزود: این نشست تخصصی با ارائه مدیرعامل این سازمان و مدیران عامل مناطق آزاد ارس و ماکو و نائب رییس اتاق بازرگانی ایران-روسیه در راستای تولید محتوای کارشناسی و عملیاتی سازی بهره‌برداری از ظرفیت‌های مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران در اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در حاشیه نمایشگاه اختصاصی اوراسیا برگزار شد که با استقبال فعالین اقتصادی همراه بود.

وی با اشاره به استقبال گسترده گروه های مختلف رسانه ای مشتمل بر خبرگزاری صدا و سیما، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و روزنامه ها از رویدادهای مختلف غرفه منطقه آزاد انزلی اضافه کرد: در حاشیه کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عمان ظاهر محمد رییس اتاق بازرگانی عمان با محمد سجاد سیاهکار زاده رییس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان دیدار و در خصوص ساز و کارهای توسعه روابط به گفتگو پرداخت.

به گفته مدیر روابط عمومی سازمان ،هادی تیزهوش تابان ریس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه نیز به همراه گروهی از فعالین اقتصادی حوزه اوراسیا با مدیرعامل سازمان در ارتباط با فرصت ها و زمینه های بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت ها و فرصت‌های نخستین منطقه آزاد شمال کشور در توسعه روابط کشورمان با اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا مذاکره نمودند.

کاظمیان افزود: از نکات جالب این دیدارها حضور معاون وزرای صنعت و کشاورزی جمهوری های تاتارستان و داغستان با حضور در غرفه این منطقه نسبت به امکان سنجی ایجاد و یا گسترش همکاری میان بنادر منطقه‌ آزاد انزلی یعنی انزلی و کاسپین با بندرهای کازان و ماخاچ قلعه با اولویت ترانزیت در کریدور شمال جنوب و همچنین توافق در زمینه عرضه خودروها و ماشین آلات سنگین کاماز روسیه به گفتگو پرداختند.

وی گفت: علاوه بر فعالین اقتصادی روسی و ایرانی بازار فدراسیون روسیه،معاون گمرک ایران، معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، مدیران عامل و معاونین و مدیران مناطق آزاد، مدیران شرکتهای فعال در حوزه اوراسیا. مدیر شعب بانک صادرات و معاون اقتصادی استانداری استان گیلان با حضور در غرفه این منطقه در زمینه توسعه هم افزایی جهت حضور بیش از پیش محصولات ایرانی در بازار اوراسیا و کشورهای حاشیه دریای کاسپین به تبادل نظر پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :