کاشف اسرار – -سرپرست بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت از اجرای طرح پویش ملی سلامت با هدف بیماریابی مبتلایان به فشار خون بالا و دیابت، شناسایی و کنترل این بیماریها در مراحل ابتدایی و مراقبت و پیگیری این افراد در بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت اجرایی خبر داد.

پرویز گلچین ” با اشاره به اینکه پیشگیری از بیماری و ارتقاء سلامت از مهمترین اولویتهای مجموعه مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان است گفت: «پویش ملی سلامت» از شنبه ۲۰ آبان ماه تا ۱۵ دی ماه با هدف بیماریابی مبتلایان به فشار خون بالا و دیابت ، شناسایی و کنترل این بیماریها در مراحل ابتدایی و مراقبت و پیگیری این افراد در بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت درحال اجرا است.

وی گفت: فشار خون بالا و دیابت از بی علامت ترین بیماریها و عامل اصلی سکته های قلبی و مغزی هستند که فرد علیرغم ابتلا به بیماری تا زمان بروز عوارض از وجود آن آگاه نیست؛ بنابراین در صورت شناسایی افراد در معرض خطر، پیش از بروز عوارض این بیماریها، با آموزش خود مراقبتی می توان تا حدود زیادی از بروز و پیشرفت این بیماریها جلوگیری کرد.

این مسوول با بیان اینکه درتلاش هستیم تا بهترین خدمات را با بهترین کیفیت به بیمه شدگان و مراجعین ارائه نماییم، عنوان کرد: در همین راستا خدماتی نظیر غربالگری دیابت و فشارخون(در کلینیک دیابت و فشارخون) و غربالگری مادران باردار همه روزه در این بیمارستان به مراجعین و بیمه شدگان ارائه می گردد.

گلچین ” افزود: از آغاز این پویش تا کنون حدود ۵۰۰ نفر در بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص)رشت ازنظر ابتلا به دیابت و فشار خون بالا غربال گری شده اند.

شایان ذکر است طرح پویش ملی سلامت تا ۱۵ دی ماه در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت در شهرها و روستاهای استان نیز در حال اجرا می باشد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :