کاشف اسرار – سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان به دستور استاندار لبیک نگفت و طی مصاحبه ای با پایگاه خبری : ” کاشف اسرار ” اعلام کرد: پرداخت سهم بیمه تکمیلی خبرنگاران استان گیلان قانونی نیست!

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کاشف اسرار ” به نقل از ”  اسرار امروز ” ؛ این بار مسئولین دیواری کوتاه تر از خبرنگاران پیدا نکردند، کاش تمام اتفاقاتی که در حال حاضر در حال وقوع است طبق قانون و با همین سخت گیری انجام می شد آن گاه شاهد اختلاس های میلیارد دلاری و پیاپی و… نبودیم زیرا قانون با همین دقت و با همین سخت گیری همه ی موارد را رصد و جلوی همه ی این تخلفات را می گرفت. آن گاه می پذیرفتیم قانونی که همه چیز را این قدر مو شکافانه، نه فقط روی کاغذ و برای عده ای ، بلکه در عمل  و برای همه  اجرا می شود .

حق دارد در این مورد نیز مو شکافانه عمل نماید و آن هنگام حتی اگر در مقابل زحمتهای بی وفقه خبرنگاران در این نظام، کوتاهی هم می شد کمی قابل تحمل بود. اما وقتی قانون در مقابل متخلفین با ید طولا انعطاف نشان می دهد ولی نوبت به خبرنگاران و مردم عادی که  می رسد، مسئولین قانون ِغیر منعطف ِ خود را چماق می کنند بر سرشان، آنگاه است که گله مندی می آفریند.

گفتنی است سالهاست بیمه تکمیلی خبرنگاران توسط استانداران وقت استان گیلان پرداخت می  شد تا بدین ترتیب بخشی از زحمات خبرنگاران پاسخ داده شود. در سال جاری نیز استاندار گیلان طبق رسم همیشگی اعلام کرد که حق بیمه خبرنگاران را پرداخت خواهد کرد اما پس از گذشت 4 ماه بلاتکلیفی سرانجام  محمد رضا رستمی  ” به عنوان ” سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان ” خط استاندار را نخواند و علی رغم موافقت استاندار طی مصاحبه ای با : ” پایگاه خبری کاشف اسرار ” ، گفت: در این راستا یک سهم حق بیمه توسط دولت پرداخت شده و بخش دیگر باید توسط بیمه‌پرداز پرداخت گردد و پرداخت سهم بیمه تکمیلی خبرنگاران قانونی نیست و نمی‌توان پرداخت کرد.

نکته جالب داستان این جاست که  ” رستمی ” اعلام می کند انجام این فرآیند غیر قانونی است و این سوال در اذهان مطرح می شود که منظور وی این است که تمام استانداران وقت که دستور پرداخت این حق بیمه را داده بودند کار غیر قانونی کردند؟ یا ایشان خط اسدالله عباسی استاندار وقت استان گیلان را نمی خواند ؟

شایان ذکراست پیرو درخواست خانه مطبوعات استان گیلان مبنی بر پرداخت بیمه تکمیلی سهم خبرنگاران بسان سنوات گذشته، استاندار گیلان قول پرداخت آن را در شهریور سال جاری داد و در این راستا مکاتبات اداری هم انجام شد اما تاکنون نه تنها  هزینه بیمه تکمیلی خبرنگاران استان پرداخت نگردید بلکه شاهد ریختن آب پاکی سرپرست سازمان مدیریت برنامه ریزی روی دست استاندار هستیم.

حال باید دید تیغ استاندار گیلان می بُرد و حرف او در نگاه مدیران  خریداری دارد یا خیر؟!! به هر حال منتظر پاسخ استاندار در مقابل بی توجهی مدیرانش هستیم و امیدواریم وفای به عهد استاندار گیلان به عنوان متولی استان را ببینیم تا عهدی که در مقابل خبرنگاران و مسئولان استان بستند را تحقق ببخشند.

نویسنده : اشرف السادات ” ریحانه ” خوشحال شاقاجی

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :