کاشف اسرار -مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان ،گفت: استفاده بهینه از دارایی های مازاد بر نیاز ، ساخت و تجهیز واحدهای آموزشی از مزایای طرح مولدسازی در آموزش و پرورش است.

محمد حسین رمضانی در نشست شورای آموزش و پرورش ماسال در تشریح وضعیت مولد سازی در آموزش و پرورش گفت: پس از بررسی های تخصصی ۱۴ ملک برای طرح مولدسازی جانمایی شده که در نوبت مزایده قرار گرفته است. وی افزود: در پروژه های با ارزش کمتر از  ۲۰۰ میلیارد تومان به آموزش و پرورش اجازه داده شده در هیأت های استانی مجوزهای لازم صادر شود.

وی با اشاره به ویژگی مولدسازی در آموزش و پرورش گفت: براساس قانون، ۱۰۰ درصد عواید حاصل از فروش، تهاتر و تبدیل به احسن املاک به دستگاه های آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی عودت می یابد.

این مسوول با تأکید بر اهمیت شناسایی افراد بازمانده از تحصیل اظهار داشت: بنا به تأکید استاندار و مصوبه شورای آموزش و پرورش استان، فرمانداران و بخشداران در شناسایی و کمک به بازگشت دانش آموزان به تحصیل موظف به همکاری با آموزش و پرورش هستند.

رمضانی تأسیس هنرستان های جوار را گامی مهم در ارتقای مهارت آموزی دانش آموزان دانست و گفت: استفاده از استادکارهای کارخانه ها و امکانات آنها فرصت مناسبی برای هنرجویان جهت آموزش و اشتغال پس از تحصیل است.

وی با اشاره به اهمیت ویژه برگزاری امتحانات نهایی خرداد سال آینده اظهار داشت: با توجه به تأثیر مستقیم نمرات امتحانات نهایی در کنکور سراسری و تسری این آزمون ها به پایه های دهم و یازدهم ، خاطرنشان کرد: از همین حالا همه ادارات آموزش و پرورش مناطق با کمک دستگاه های اجرایی به ویژه فرمانداران در تجهیز و آماده سازی مکان های آزمون و خرید تجهیزات تصحیح الکترونیک اهتمام لازم را داشته باشند.

.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :