کاشف اسرار – با حضور استاندار گیلان دو مدرسه خیرساز زنده یاد حاج کریم محمدی تشکری؛به مساحت یک هزار و ۵۰۲ مترمربع در دهستان گشت شهرستان فومن افتتاح شد.

نماینده عالی دولت در گیلان در آئین افتتاح این دو واحد آموزشی با تبریک ولادت باسعادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و روز پدر گفت: فرهنگ نوع دوستی و خیر خواهی در ذات مردم گیلان است و این فرهنگ باید پاس داشته شود.

اسدالله عباسی ” با قدردانی از خیرین و همکاری آنان در امر مهم مدرسه‌سازی و با تاکید بر اینکه از مشارکت خیرین استقبال می‌شود، اظهار کرد: مدرسه‌سازی صدقات جاری است که همیشه باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه زمزمه دانش‌آموزان و آهنگ نوای آنان همیشه دلنواز است، خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاری برای آینده‌سازان کشور هزینه نیست از اینرو باید ایجاد فضای مناسب و امکانات لازم توجه شود.

این مقام با اشاره به اهمیت مشارکت انجمن اولیاء و مربیان و خیرین مدرسه ساز برای تعلیم تربیت فرزندان کشور اظهار کرد: در فضای مدرسه آینده سازان کشور تربیت می شوند از اینرو باید به سلامت به مقصد برسند.

عباسی ” با اشاره به نقش محوری دانش آموزان در تمدن سازی نوین اسلامی افزود: تحقق تمدن نوین اسلامی از مسیر مدارس و مراکز آموزش می‌گذرد.

وی سند تحویل بنیادین، را نقشه راه آموزش و پرورش خواند و خاطر نشان کرد: سند تحویل بنیادین آموزش و پرورش کاملا مشخص و نشان دهنده راه است ، از اینرو باید بر اجرای دقیق آن توجه جدی شود.

استاندار گیلان به نقش مهم معلمان در تعلیم و تربیت آینده سازان کشور اشاره کرد و افزود: تربیت معلمانی در تراز جمهوری اسلامی از برنامه‌های راهبردی دولت است.

 هر مدرسه (ابتدایی دخترانه و پسرانه) خیرساز زنده یاد حاج کریم محمدی تشکری؛ شامل ۶ کلاس درس، اتاق‌های اداری، رایانه، بهداشت، فضای سمعی و بصری و اتاق پرورشی است.

 برای ساخت این واحدهای آموزشی ۳۰۰ میلیارد ریال ( توسط خیر) هزینه شده‌است. در پایان این آئین، با حضور استاندار گیلان و جمعی از مسئولان از همسر و فرزند خیر مدرسه ساز زنده یاد حاج کریم محمدی تشکری نیز قدردانی شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :