کاشف اسرار –با همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و شبکه تلویزیونی صدا و سیمای استان گیلان، در ایام نوروز رمضانی ۱۴۰۳ برنامه هشتک باران از شبکه باران پخش می شود.

این برنامه تلویزیونی که در قالب جشنواره نوروزی بهار در بهار سازمان منطقه آزاد انزلی به اجرا در می آید، در استودیو فضای پارک ساحلی منطقه آزاد انزلی با مشارکت حدود ۲۰ نفر از عوامل برنامه ساز و همکاران این سازمان تهیه و تولید می شودد، ساعت ۲۰.۳۰ هر شب به مدت چهل و پنج دقیقه از شبکه باران پخش خواهد شد.

تهیه و پخش گزارش های خبری از رویدادهای جشنواره نوروزی منطقه، مصاحبه با هنرمندان و چهره های ورزشی استانی و ملی، برگزاری مسابقه های تلویزیونی با مشارکت بینندگان برنامه، پخش موسیقی نواحی و اقوام مختلف گیلان زمین و گفتگو با مدیران این سازمان را می توان از مهمترین بخش های برنامه تلویزیونی بهار در بهار عنوان کرد.

از نکات جالب توجه برنامه تلویزیونی نوروزی مشارکتی سازمان منطقه آزاد انزلی با شبکه تلویزیونی باران، می توان به اجرای زنده ساخت یا بافت صنایع دستی بومی-محلی مناطق مختلف استان، به همراه پخت غذاها و خوراکی های متنوع گیلان،اشاره کرد؛ که در جریان این برنامه ها، مولفه های پوششی، صنایع دستی و تغذیه ای تشکیل دهنده فرهنگ گیلانیان معرفی می شود.

از سوی دیگر مجریان برنامه تلویزیونی هشتک باران، با پوشیدن لباس سنتی ثبت ملی شده گیلانی، نه تنها به صورت عملی فرهنگ مردم این سامان را به نمایش خواهند گذاشت، بلکه به فضای سنتی و محلی آن، ابعاد جذاب تری اضافه می کنند.

گفتنی است سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی، در راستای معرفی ظرفیت ها، فرصت ها و مزیت های متنوع خود در عرصه های ترانزیتی، بندری و حمل و نقل، تولیدی-صنعتی، بازرگانی و گردشگری از توانمندی شبکه استانی گیلان، شبکه باران بهره برده و عمده برنامه های مشارکتی این سازمان با شبکه باران،جزو برنامه های پر مخاطب این شبکه تلویزیونی قرار گرفته و با استقبال بینندگان همراه می شود.

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :