اجرای برنامه فرهنگی و دینی همزمان با نوروز رمضانی در منطقه آزاد انزل
جانشین رییس ستاد خدمات سفر سازمان منطقه آزاد انزلی از اجرای برنامه‌های نظارتی، تشویقی، با رویکرد اقناعی در محدوده فاز تجارت و گردشگری منطقه به منظور اجرای قوانین مرتبط با عفاف و حجاب در تلاقی بهار طبیعت با بهار قرآن خبر داد.
علی مطهری ” اظهار کرد: منطقه آزاد انزلی، در مسیر فرهنگ‌سازی اجرای حجاب و عفاف از سوی گردشگران محترم برنامه‌های تبلیغی، نظارتی تشویقی، ارائه کالاها و محصولات مرتبط با حوزه عفاف و حجاب را با همکاری گروه‌های فرهنگی مذهبی در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: تبلیغات محیطی فاز تجارت و گردشگری منطقه از طریق ارائه پیام‌های مختلف تبیینی مرتبط با الزامات، تبعات و آثار رعایت حجاب و عفاف بر خانواده و جامعه می‌باشند.

این مسوول برپایی غرفه‌های فرهنگی مذهبی به عنوان بخش ایجابی، تشویقی و حمایتی، عرضه محصولات و کالاهای مرتبط با حوزه عفاف و حجاب را دیگر برنامه سازمان متبوع خود عنوان کرد .

مطهری ” گفت: همزمان با برگزاری نمایشگاه‌های سوغات و صنایع دستی اقوام ایرانی و استان گیلان، غرفه زیست عفیفانه که در آن علاوه‌بر لباس‌های عفیفانه چادر، شال، مقنعه و انواع البسه و پوشاک محلی گیلان زمین به مسافرین حاضر در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی عرضه می‌شوند .

به گفته وی ، از نکات قابل توجه ایجاد غرفه حس خوب با محوریت معرفی حجاب بعنوان یک مظهر آرامش و زیبایی و خانواده محوری ، غرف کودک و نوجوان با محور تبیین مسائل دینی و اخلاقی برای ویژه گروه سنی با استفاده ظرفیت طلاب جوان خواهر و برادر بوده است.

جانشین رئیس ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر این سازمان ارائه پیام‌های فرهنگی مذهبی بیان شاخص‌ها و متغیرهای حجاب و عفاف معرفی از رادیو محیطی نوروزی را از جمله برنامه‌های تبلیغی و اطلاع رسانی سازمان منطقه آزاد انزلی بیان کرد.

مطهری ، تصریح کرد: در بعد نظارتی رعایت شعائر عفاف و حجاب از سوی گردشگران و اصناف فعال در محدوده فاز و تجارت این منطقه، رویکرد گروه‌های مجری خطاب به گردشگران و اصناف، معطوف به تشویق، تذکر رعایت قانون و مقررات و عرف مقبول جامعه در منطقه آزاد انزلی بوده و حضور مستمر گشت‌های نظارتی عفاف و حجاب در کلیه اماکن تجاری و گردشگری این منطقه با نظارت حوزه متبوع خود نیز از دیگر اقدامات است.

وی با عنایت به تلاقی روزهای پایانی نوروز با شب های قدر و شهادت مولای متقیان و لزوم حرمت این ایام از فراهم کردن شرایط و اجرای شعائر دینی در محدوده حضور گردشگران منطقه خبر داد .

مدیر فرهنگی سازمان منطقه آزاد انزلی، بیان کرد: تجربه زیست دینی در نوروز و در زمان مسافرت خاطره متفاوتی برای خانواده‌هاست و براین اساس علاوه‌بر برپایی نماز جماعت در نمازخانه ساحلی شاهد تلاوت قرآن کریم بعد از نمازهای جماعت روزانه و پخش قرآن کریم و ادعیه ماه مبارک رمضان در فضای محیطی فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی هستیم.

مطهری ، اضافه کرد  : در عین حال فعالیت موکب رمضانی امام حسن مجتبی(ع) که عرضه کننده افطار به گردشگران می‌باشد، در دستورکار ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات سفر منطقه قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :