کاشف اسرار – مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گیلان ، گفت: مردم مؤمن استان می‌توانند به دو صورت حضوری و الکترونیکی زکات فطریه خود را پرداخت کنند.

عباس اهرابی امروز ۲۰ فروردین ماه با بیان اینکه دبیرخانه شورای زکات بر عهده کمیته امداد است، اظهار کرد: تمهیدات لازم برای جمع آوری زکات فطریه فراهم شده است و مردم روزه دار و مؤمن می توانند به دو روش حضوری و الکترونیکی اقدام به پرداخت زکات فطریه یا کفاره نمایند.

وی با تأکید بر اینکه صندوق‌های جمع آوری فطریه باید مجوز شورای زکات را داشته باشند، تصریح کرد: افراد توجه نمایند که فطریه خود را به پایگاه های دارای مجوز شورای زکات استان، پرداخت کنند.

دبیر شورای زکات استان گیلان، ادامه داد: این پایگاه‌ها شامل پایگاه‌های کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، بهزیستی، مؤسسات خیریه، نانوایی های دولتی، مساجد، مصلی‌های سطح استان و همچنین شوراهای زکات روستا است که در ایام عید سعید فطر، نسبت به جمع آوری زکات فطریه مردم گیلان اقدام می‌کنند.

اهرابی ، ضمن هشدار نسبت به سوء استفاده عده‌ای در این ایام، تأکید کرد: پلیس با افراد و یا مراکزی که بدون مجوز از سوی شورای زکات به منظور دریافت فطریه به درب منازل شهروندان مراجعه و یا در فضای مجازی شماره کارت اعلام می‌کنند، برخورد خواهد کرد.

اهرابی، با بیان اینکه کمیته امداد استان با فراهم کردن زیرساخت‌های الکترونیکی آماده جمع‌آوری فطریه هم استانی های عزیز می باشد، افزود: کد دستوری #۰۱۳*۸۸۷۷*، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۹۵۶۹ جهت زکات فطریه عام، ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۷۸۳۶ جهت زکات فطریه سادات در اختیار گیلانیان عزیز خواهد بود و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۶۱۰۰ جهت کفاره غیرعمد و ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۴۳۷۷ جهت کفاره عمد می باشد.

وی افزود: بستر لازم برای دریافت زکوات و کفارات مردم توسط نانوایی ها نیز فراهم شده است و مردم می توانند این وجوهات شرعی را از طریق دستگاه کارتخوان موجود در نانوایی‌هایی که از آرد رایانه ای استفاده می‌کنند، پرداخت کنند و این مبالغ پس از جمع آوری، در قالب کارت نان در اختیار افراد نیازمند قرار خواهد گرفت.

مدیر کل کمیته امداد گیلان  با اشاره به اینکه زکات فطریه جمع‌آوری شده در کوتاه‌ترین زمان به حساب نیازمندان واقعی که پیش از عید سعید فطر شناسایی شده اند واریز خواهد شد، خاطرنشان کرد: میزان و مبلغ زکات فطریه برای هر نفر بر اساس قوت غالب و طبق نظر مراجع محترم تقلید است.

اهرابی ، در پایان به میزان زکات فطریه و مستحبی جمع آوری شده طی سال گذشته در استان اشاره کرد و ادامه داد: سال گذشته بیش از ۷۴ میلیارد تومان کمک نقدی، کالایی و خدمت توسط شوراهای زکات استان جمع آوری و در بین نیازمندان همان محل جمع آوری شده، توزیع شد.

پایان پیام/

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :