کاشف اسرار – امام جمعه رشت به دستور اخیر فرمانده انتظامی برای برخورد با هنجارشکنان اشاره کرد و گفت: مردمِ ما هنوز نگران هستند و وضعیتِ موجود برای مردمِ مسلمان قابل قبول و مطلوب نیست؛ نیروی انتظامی، بسیج و دستگاه‌های نظارتی ورود جدی داشته باشند.

رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به روایات متعدد درباره مهرورزی انسان‌ها نسبت به یکدیگر اظهار داشت: اگر در این زمینه به دستورات قرآن و روایات اهل‌بیت عصمت و طهارت توجه داشته باشیم، شاهد بسیاری از رفتارهای نامتعارف در جامعه نخواهیم بود.

وی با اشاره به اظهارات عده‌ای مبنی بر اینکه با اصلاحِ همه زیربناها به ویژه زیربناهای اقتصادی، مابقی مسائل نیز حل خواهد شد تصریح کرد: تعامل و روابط انسان‌ها در جامعه باید براساس شرع‌ مقدس باشد در این صورت بسیاری از مسائل حل خواهد شد.
منتخب مرذم گیلان در مجلس خبرگان رهبری  به جمله‌ای از امیرالمومنین علی(ع) اشاره و بیان کرد: آن حضرت خطاب به فرزند خود فرمودند “نسبت به برادر و خواهر مومن باید چند کار انجام دهی و اگر او رابطه و پیوندش را با تو قطع کرد تو به او تو‌ محبت کن و خودت را به او نزدیک کن و بخشنده باش؛ او هرچه دوری کرد تو به او نزدیک شو و آسان بگیر و هنگامی که‌ مرتکب گناهی شد و عذرخواهی کرد عذرش را بپذیر.”
فلاحتی با بیان اینکه امام‌ علی(ع) به نکات برجسته‌ای جهت ایجاد روابط سالم میان مسلمانان و انسان‌ها اشاره کردند و افزود: آن حضرت در پایان هشدار دادند” برحذر باش از اینکه این دستورات را نسبت به دشمنان و غیردوستانت انجام دهی”.
وی ادامه داد: کسی‌که مسئولیتی را در جامعه برعهده می‌گیرد، یک عده فرصت‌طلب همیشه تلاش می‌کنند که از راه‌های مختلف خود را به او نزدیک کنند تا به مقاصد شوم خود برسند یا آسیب برسانند.
امام جمعه رشت با قدردانی از ملت ایران به ویژه مردم رشت و گیلان بابت حضور پرشور و گسترده در راهپیمایی روز قدس و صفوف نماز عید فطر خاطرنشان کرد: نماز عید فطر امسال در شهر رشت نیز بسیار باشکوه و گسترده‌تر از سال‌های گذشته برگزار شد که جای تقدیر دارد.
فلاحتی ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی را به همه نیروهای مسلح ایران به‌ویژه ارتش مقتدر جمهوری اسلامی تبریک گفت و بیان کرد: چند ماه از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در نوار غزه می‌گذرد اما این رژیم منحوس و جنایتکار تاکنون به هیچ یک از اهدافش نرسیده است.
وی شهادت ۳ تن از فرزندان و شماری از نوه‌های اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس را تسلیت گفت و افزود: رهبران کشورهای مسلمان با صبر و استقامت در برابر اتفاقات محبوب‌تر خواهند شد و لذا پیام تسلیت مردم گیلان را به این مرد بزرگوار می‌رسانیم و خود را در این غم او و غم همه مردم فلسطین شریک می‌دانیم.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اظهارات جمعی از تحلیلگران غرب مبنی بر اینکه “اسراییل به دلیل نداشتن استراتژی مشخص و منسجم در جنگ، امکان دارد به ورطه نبردهای طولانی‌مدت کشیده شود” تصریح کرد: انشاءالله به زودی شاهد محو این غده چرکین از دنیای اسلام باشیم.
فلاحتی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع دانشجویان و مسئولانِ دانشگاه‌ها عنوان کرد: رهبری بر تلاش دانشگاه‌ها پیرامون تربیتِ عالم و فرهیخته، تولید علم و جهت‌دهی علم و عالم تاکید کردند البته این‌ مسائل در معارف دینی ما نیز تاکید شده و سبب بالندگی و ارتقاء جامعه خواهد شد.
وی با بیان اینکه عده‌ای از نویسندگان،‌ گویندگان و فعالان رسانه فکر می‌کنند که برای محبوبیت در بین آحاد جامعه همیشه باید نقد کرده و لکه‌های سیاه را مطرح کنند افزود: نقد و مشکل را باید دید و با شیوه درست تذکر داد اما نقاط امیدآفرین و دستاوردها هم باید برای مردم بیان شود.
امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی امروز در اوجِ اقتدار قرار دارد و علاوه بر اینکه شاخ قدرت‌ها را شکسته، به جبهه مقاومت نیز قدرت بخشیده است تصریح کرد: آمریکایی‌ها در هرجای دنیا که بخواهند نفوذ می‌کنند اما در مقابل جمهوری اسلامی هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.
فلاحتی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های عید سعید فطر ادامه داد: رهبری همگان را دعوت به وحدت کردند و فرمودند نظام اسلامی درصدد نیست کسی را با زور وادار به دین داری کند اما در برابر هنجارشکنان وظیفه دارد؛ آمران به‌ معروف و ناهیان از منکر باید وظیفه خود را انجام دهند و مسئولان نیز هماهنگی لازم را داشته باشند.
وی به دستور اخیر فرمانده انتظامی برای برخورد با هنجارشکنان اشاره کرد و ضمن قدردانی از همه مسئولان ذی‌ربط برای تلاش‌های صورت گرفته طی‌ ماه‌های گذشته اضافه کرد: مردمِ ما هنوز نگران هستند و وضعیتِ موجود برای مردمِ مسلمان قابل قبول و مطلوب نیست؛ هزاران شهید تقدیم نظامی اسلامی شده‌اند و کوچه‌های ما به نام‌ شهداست اما بعضی زنان با کشف حجاب از این خیابان‌ها و از کنار زنِ باحجاب و مردِ مسلمان عبور‌ می‌کنند که اصلا پذیرفتنی نیست و باید این بساط جمع شود؛ نیروی انتظامی، بسیج و دستگاه‌های نظارتی نیز ورود جدی داشته باشند.

منتخب مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری از تشکیل‌ جلسه‌ای با حضور بانوان فعال و دغدغه‌مند استان جهت حل این معضلات‌ خبر داد و خواستار فعال‌تر شدن گروه‌های امر به‌ معروف شد و بیان کرد: همه مردم وظیفه امر به معروف و نهی از منکر دارند و باید تذکر دهند.

فلاحتی ضمن هشدار به دشمنان و معاندان و همه مروجان بی‌بند و باری عنوان‌کرد: هرجا که حامیان و طرفداران کشف حجاب‌ها توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند، دستگاه قضا آنان را به اشد مجازات برساند.

وی با بیان اینکه هزاران شهید تقدیم نظام اسلامی شده‌اند تا احکام‌ اسلامی و دینی جاری و حکم‌فرما شود اما مفسدان همواره اقدام به ترویج بی‌بند و باری می‌کند گفت: خانواده‌های شهدا و مومن همه نگران هستند و از مسئولین انتظار دارند ورود جدی به این قضیه داشته باشند.

انتهای پیام/
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :