کاشف اسرار – سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و راهبر ارائه زنجیره های ارزش راهبردی استانداری گیلان بواسطه عملکرد این حوزه در نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی کشور (ایران اکسپو ۲۰۲۴) برتر شناخته و تقدیر شدند.

 به گزارش کاشف اسرار به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان؛ در آیین پایانی ششمین نمایشگاه بین المللی توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (ایران اکسپو ۲۰۲۴ ) که عصر امروز (چهارشنبه) در محل نمایشگاه دائمی تهران برگزار شد، از سوی معاونت اقتصادی وزارت کشور از  سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان و راهبر ارائه زنجیره های ارزش راهبردی در گیلان به واسطه عملکرد برتر و قابل تقدیر بین استان های کشور، با اهدای لوح قدردانی شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان  با بیان اینکه در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۴ بالغ بر ۱۵۰ درخواست از کشورها و استانهای مختلف برای سرمایه گذاری در استان داشتیم، افزود: از این میان بیش از ۱۵ سرمایه گذار از کشورهای مختلف از جمله حوزه دریای خزر و خلیج فارس بود که تفاهم نامه هایی هم در این رابطه امضا شد.

حسین محمدیان ، تصریح کرد: بعد از اتمام نمایشگاه همکاران ما در حوزه اقتصای برای تک تک این متقاضیان سرمایه گذاری وقت گذاشته و موضوعات را بررسی می کنند.

وی با قدردانی از حمایت ها و هدایت های ارشمند استاندار گیلان گفت: در این نمایشگاه هم با حدود ۲۰ بسته و موقعیت سرمایه گذاری به ارزش بیش از ۹۰ همت آماده شده در حوزه های مختلف دارای ظرفیت استان حضور یافتیم.

این مسوول تصریح کرد: در عین حال بیش از ۱۰۰ طرح سرمایه گذاری و ظرفیت جدی استان در سایت استانداری و حوزه سرمایه گذاری اقتصاد و دارایی ما به فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران پیش از این عرضه شده است و این نمایشگاه هم فرصتی برای ارائه مستقیم این ظرفیت ها بود.

محمدیان ،  همه سرمایه گذاران برای حضور و انجام فعالیت تولیدی و اقتصادی در استان گیلان دعوت کرد وگفت: به منظور تسهیل سرمایه گذاری و رفع موانع نیز طبق برنامه ریزی های انجام شده با همه توان تلاش می کنیم فضای کسب و کار برای آنها را بهبود و ارتقا بخشیم.

وی تصریح کرد: تکمیل زنجیره ارزش در بخش تولید تا صادرات بخشی از ظرفیت های صنایع استان هم در این طرح های سرمایه گذاری دیده شده است که می تواند ضمن کمک به رونق تولید و اشتغال در حوزه ایجاد ارزش افزوده و ارزآوری هم بسیار موثر باشد.

وی همچنین با قدردانی از رسانه های استان در پوشش خبری مطلوب نمایشگاه توانمندی های ایران اکسپو ۲۰۲۴ غرفه استان با همکاری اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل  استانداری گیلان گفت: در این نمایشگاه تلاش شد ظرفیت های استان را در سه حوزه ارائه کنیم و در عین آنکه شاخص های استان وضعیت و سیمای اقتصادی این خطه هم به خوبی ارائه شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :