کاشف اسرار – سرپرست بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت در گزارشی از رشد عملکرد یکساله بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت در سال 1402 در مقایسه با سال1401 خبر داد.


پرویز گلچین ” با اشاره به گزارش عملکرد درمانی این بیمارستان، از رشد  2/5 درصدی اعمال جراحی در سال 1402 در مقایسه با سال 1401 خبر داد و عنوان کرد طی این مدت بیش از 7600 مورد جراحی ارتوپدی، ارولوژی ، جراحی عمومی ، جراحی مغز و اعصاب ، چشم ، زنان و زایمان و گوش و حلق و بینی در این مرکز انجام شده است که  اعمال جراحی گوش و حلق و بینی و سپس جراحی مغز و اعصاب بیشترین رشد را در مقایسه یا سایر اعمال جراحی داشتند. وی انجام اعمال زیبایی بینی در این مرکزرا یکی از عوامل  افزایش قابل توجه درتعداد  اعمال جراحی بزرگ برشمرد.

وی با اشاره به افزایش 8درصدی تعداد بیماران سرپایی در سال 1402 نسبت به مدت مشابه در سال قبل  گفت:  متخصصین داخلی ، قلب و عروق ،  فوق تخصصین گوارش و همچنین پزشکان عمومی  بیشترین آمار مراجعین سرپایی را داشتند.

این مسوول ضمن اعلام تعداد بستری شدگان  سال 1402 در این مرکز به میزان 13 هزار و 377 نفر افزود: در طول سال گذشته به طور میانگین ماهانه تعداد 1 هزار و 115 نفر در بخشهای مختلف این بیمارستان بستری شدند .

گلچین ” اضافه کرد: کلینیک تخصصی این بیمارستان دارای 16 تخصص شامل زنان و زایمان، کودکان ،داخلی ، جراحی عمومی، بیماریهای عفونی، قلب و عروق ، داخلی مغز و اعصاب، ارتوپدی، بیهوشی، ارولوژی ،چشم ، گوش و حلق  و بینی ، جراحی مغز و اعصاب ، فوق تخصص گوارش، فوق تخصص ریه و روانپزشک است  که در دوشیفت صبح و عصر فعال می باشد  و روزانه به صورت ماینگین١١٥٠  بیمارنوبت صبح و عصر برای دریافت خدمات به درمانگاه مراجعه می کنند.

وی گفت: بار مراجعه در اکثر واحدهای پاراکلینیک روند رو به رشدی داشته و ضریب اشغال تخت بیمارستان  نیز نسبت به سال گذشته با  افزایش روبرو بوده است.

سرپرست بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت ، اضافه کرد:   در راستای خدمت رسانی به بیماران در سال 1402 ، تعداد 517154 اقلام دارویی ، 360368 مورد آزمایش ، 10987 مورد پاتولوژی ، 24295 مورد رادیوگرافی ، 7967 مورد سی تی اسکن و 12365 مورد MRI ، 47085 مورد فیزیوتراپی 1697 مورد آندوسکوپی و   290مورد کولونوسکوپی برای  بیماران سرپایی  در این مرکز انجام شده است.

گلچنین  ، بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت تنها بیمارستان ملکی جنرال  سازمان تامین اجتماعی در شهر رشت می باشد که با دارا بودن 168   تخت فعال و داشتن بخشهای بستری  زنان و زایمان، داخلی، جراحی عمومی، ارولوژی، چشم ، گوش و حلق و بینی، داخلی اعصاب، عفونی، ارتوپدی، کودکان ، نوزادان بیمار و NICU، ICU، CCU، قلب و عروق ، جراحی مغز و اعصاب، انکولوژی و بخشهای پاراکلینیک شامل داروخانه، آزمایشگاه، پاتولوژی ، رادیولوژی، سونوگرافی، سی تی اسکن،  MIR فیزیوتراپی و تشخیص ویژه در جهت رضایت مندی بیماران  خدمات ارائه می دهد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :