کاشف اسرار – شهردار کومله ”  از جمله اقدامات این نهاد عمومی غیر دولتی درباره ” قانون جوانی جمعیت ” را طرح تخفیف 50درصدی صدور پروانه ساختمانی برای زوجین تازه ازدواج کرده با مصوبه شورای اسلامی شهر کومله ، اعلام کرد.

منوچهر مهدی پور ”  امروز طی گزارشی به خبرنگار کاشف اسرار ” پرداخت هدیه 5 میلیون تومانی برای کارکنانی که به تازگی بچه دار شده اند با مصوبه شورای اسلامی شهر کومله و پرداخت هدیه 10میلیون تومانی برای کارکنانی که به تازگی ازدواج کرده اند با مصوبه شورا ، از دیگر اقدامات ذکر کرد.

وی دیوار نگاری سطح شهر جهت تشویق جوانی جمعیت ، پخش تیزها های تبلیغاتی در تلویزیون شهری شهر کومله برای تشویق جوانی جمعیت
6) نصب بنرهای محیطی در نقاط مختلف شهر با محوریت جوانی جمعیت و اطلاع رسانی در فضای مجازی و پیام رسان ها ” از دیگر اقدامات بیان کرد.

 

شهرداریها طبق قانون جوانی جمعیت مکلفند اقدامات لازم در قالب اعطای مشوق های مالی، فضاسازی، تبلیغات شهری و محیطی جهت اطلاع و آگاهی شهروندان در خصوص اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به نحو مطلوب اجرا کنند.

شهرداری ها در کنار سایر دستگاه های ذیربط موظفند با طراحی، احداث و تجهیز ساختمان ها و اماکن عمومی، خدماتی، آموزشی و رفاهی تحت اختیار و نظارت خود اقدام به تأمین فضای مناسب در راستای تکریم حقوق مادر و کودک و رفع نیازهای نوزادان، مادران باردار کنند.

شهرداری ها مکلفند با برگزاری جشنواره و نمایشگاه، اختصاص یک سوم ظرفیت اسمی تبلیغات محیطی و فرهنگی در اماکن عمومی و شهر در راستای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در خصوص وجوه مثبت این قانون اقدامات لازم را انجام دهند.

طبق ماده 5 این قانون تخفیف 10 درصدی جهت صدور پروانه و عوارض ساختمانی و 50 درصدی جهت صدور پایان کار و عوارض ساخت و ساز برای خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر زیر بیست سال در نظر گرفته شده است.

خانواده های دارای چهار فرزند و بیشتر زیر بیست سال از تخفیف 10 درصدی صدور پروانه و عوارض ساختمانی و هفتاد درصدی صدور پایان کار و عوارض ساخت و ساز برخوردار خواهند بود.

ماده 25 این قانون مشوق هایی را برای شهروندان دارای سه فرزند بیشتر در نظر گرفته که شامل تخفیف 50 درصدی تعرفه های خدمات حمل و نقل عمومی و تعرفه های خدمات فرهنگی و ورزشی برای این دسته شهروندان است.

 

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :