کاشف اسرار -رئیس شورای اسلامي شهر رشت با بیان اینکه خیابان سعدی از خیابان های قدیمی رشت محسوب می شود گفت: با ایجاد و احیای فضاهای تجاری و فرصت های سرمایه گذاری می توان تحرک خوبی در این قسمت از شهر ایجاد کرد.

به گزارش کاشف اسرار  به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت ، محمد حسین واثق کارگرنیا ” با حضور در جلسه کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای رشت با اشاره به اجرای طرح های هندسی در رشت اظهار کرد: اجرای طرح های هندسی در برخی از نقاط رشت ، گلایه هایی را رقم زده که دغدغه بحقی است و باید در اصلاح طرح های هندسی به آن توجه و گلایه های شهروندان در این باره برطرف شود.

وی با تاکید به اینکه باید در تمامی جلسات کارگروه ترافیک شهرداری رشت از رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورا دعوت شود افزود: رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورا به عنوان منتخب مردم رشت باید در این جلسات حق رای داشته باشد و این مسئله به معاونت عمرانی شهرداری رشت ابلاغ شود.

وی به تالاب عینک رشت اشاره کرد و گفت: یکی از آرزوهای دیرینه مردم ، شورا و شهرداری رشت این بوده که وضعیت تالاب عینک ساماندهی شود و به جایگاه واقعی خود در حوزه جذب گردشگر و ایجاد اشتغال و متعاقب آن بهبود وضعیت معیشت شهروندان برسد.

این عضو شورا با اشاره به انجام تملکات در حاشیه تالاب عینک رشت اشاره کرد و گفت: در بودجه سال گذشته شهرداری رشت ، بابت تملک یک قطعه زمین مجوز و اعتبار لازم در اختیار شهرداری رشت قرار داده شد ، اما گویا در شهرداری رشت اراده ای از این بابت وجود ندارد و متاسفانه تا کنون اقدامات مربوط به تملک به نتیجه نرسیده و این مسئله یقینا در انجام سرمایه گذاری مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.

کارگر نیا ” به وضعیت پارکینگ های عمومی رشت اشاره کرد و گفت: پیاده راه فرهنگی رشت یکی از نقاط زیبا و گردشگرپذیر این شهر محسوب می شود ، اما ساخت آن ناخواسته به روی اقتصاد خیابان سعدی و بازار رشت تاثیر گذاشت و خیابان سعدی که از خیابان های قدیمی رشت محسوب می شود به واسطه کاهش تردد خودروها و کسادی بازار به لحاظ اقتصادی تعطیل شده و کسبه ساکن در آن آسیب اقتصادی فراوانی دیدند.

کارگرنیا با بیان اینکه احداث پارکینگ طبقاتی در خیابان سعدی علاوه بر کمک به بازآفرینی این قسمت از شهر منجر به فضاسازی مناسب برای استقرار تاکسی ها و اتوبوس های شهری می شود افزود: با احیای فضاهای تجاری و فرصت های سرمایه گذاری می توان تحرک اقتصادی خوبی در این قسمت از شهر ایجاد کرد .

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :