کاشف اسرار – مدیر کل تامین اجتماعی گیلان ، گفت :بیمه دانشجویان به عنوان بستری مطلوب جهت افزوده شدن سالهای دوران تحصیلات دانشگاهی به سوابق بیمه ای ، از گروههای تعریف شده در طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی با ویژگی ها و امتیازات خاص است .

کیوان مرتضوی  سرایی “با اشاره به اینکه بالارفتن سن آغاز به کار با طولانی شدن دوران تحصیلات در مقاطع مختلف دانشگاهی یکی از مواردی است که سبب تاخیر در  پوشش های بیمه ای برای بسیاری از جوانان میگردید اظهار داشت : بیمه های دانشجویان و زنان خانه دار و دختران بالای ۱۸ سال از بخشهای طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی به منظور فراهم نمودن بستر مناسب برای بیمه این اقشار است .

وی با بیان اینکه در حال حاضر چهارهزار نفر در استان گیلان در قالب بیمه دانشجویان تحت پوشش هستند افزود : تعداد 3 هزار و 697 نفر از این افراد انعقاد قراردادهای خود را به شکل غیرحضوری انجام داده اند .

این مسوول با تاکید بر اینکه بیمه دانشجویی در زیرگروه مشاغل آزاد و با نرخهای سه گانه ۱۲ درصد ( بازنشستگی و فوت پس از آن ) ، ۱۴ درصد ( بازنشستگی و فوت قبل و بعد ) و ۱۸ درصد ( بازنشستگی ، فوت و ازکارافتادگی ) انجام میپذیرد قابلیت انعقاد به صورت غیرحضوری و عدم نیاز به مراجعه ، امکان استفاده از استحقاق درمان از طرف بیمه پدر و مادر و تداوم برخورداری از مستمری والدین و همچنین دو درصد معافیت سهم دولت را از ویژگی ها و امتیازات آن دانست .

مرتضوی سرایی ” با اشاره به اینکه حدود ۴ درصد از بیمه شدگان دانشجویی کشور متعلق به استان گیلان است اظهار داشت : علاقمندان میتوانند با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی es.tamin.ir در بخش بیمه شدگان ، منوی بیمه های خاص نسبت به انعقاد قرارداد اقدام نمایند

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :