کاشف اسرار-فرماندار رشت با تاکید بر این که بهترین لحظات دوران خدمتم را با رسانه ها سپری کردم ،ابراز کرد:یک دوست خوب کسی است که نقد سازنده داشته باشد و فرد را از معایبش آگاه کند برای همین خبرنگاران را بهترین دوستان خود می دانم .

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،سیروس شفقی در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار طی سخنانی،اظهار کرد: : در سال فقط یک روز مختص خبرنگاران نیست بلکه هر روز برای اصحاب رسانه است وقتی منتظر خبری هستیم و با یک خبر از موضوعی که بی اطلاع بودیم آگاه می شویم نشان از اهمیت وجود خبرنگار دارد.

وی با تاکید بر این که بهترین لحظات دوران خدمتم را با رسانه ها سپری کردم،خاطر نشان کرد: بنده همیشه به این امر معتقد بودم که یک دوست خوب کسی است که نقد سازنده داشته باشد و فرد را از معایبش آگاه کند برای همین خبرنگاران را بهترین دوستان خود می دانم .

این مسوول با تصریح بر این که خبرنگاران به جد دلسوز استان و شهرستان هستند و در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار باید به این اقشار دلسوز و پرتلاش فرصت ایراد سخن داد ،اذعان کرد: از دهه هفتاد تا کنون با بسیاری از کسانی که امروز در جلسه حضور دارند آشنا هستم و شاهد سختی ها و مرارتهای شغلی شان بوده ام و هنوز هم آنها را از بهترین دوستان خودم محسوب می کنم.

شفقی از خبرنگاری به عنوان حرفه ای مقدس توصیف کرد و اعتقاد دارد:”اگر نگارش اصحاب قلم نبود اکنون سندی از گذشته وجود نداشت و آیندگان هم مدیون شما افراد حاضر هستند”.

وی با اشاره به تاکیدات  استاندار گیلان بر تعامل ادارات و دستگاه ها با رسانه ها،متذکر شد:در جلسات شورای اداری این امر را بر همه تاکید داشته ام که باید عملکردها را از طریق رسانه ها به اطلاع مردم رساند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت،بیان کرد:اعتقاد دارم وقتی کسی مسئولیتی می گیرد باید عملکردش اندازه گیری شود ، همیشه نقایصی در کارها وجود دارد و این معایب با قلم های توانا و چشمان تیز بین شما اصحاب رسانه می تواند برطرف شود.

شفقی نقش رسانه ها  در خلق حماسه انتخابات بسیار مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: بر کسی این امر پوشیده نبود که رسانه های مکتوب و مجازی در مشارکت بالای مردم در انتخابات تاثیر بهسزایی داشتند.

وی روابط عمومی را یک واحد تخصصی دانست و تاکید کرد:باید همه کمک کنیم تا در همه ادارات و دستگاهها ، روابط عمومی ها به اهلش سپرده شود و کسانی مسئولیت آن را بر عهده بگیرند که اهل قلم و رسانه ای باشند.

این مسوول در ادامه از افزایش 80 درصدی بودجه شهرستان رشت خبر داد و ابراز کرد: برای اولین بار است که اعتباری بالغ بر 140 میلیارد تومان به شهرستان رشت تعلق گرفته است ،

به گفته شفقی،در بازدیدهایی که از مناطق مختلف شهرستان رشت داشتم کمبودها و محرومیتهایی مشاهده شد و این خبرنگارها هستند که باید منعکس کننده صدای مردم در بیان این کمبودها باشند تا بتوانیم در جهت توزیع عادلانه بودجه به مناطق حرکت کنیم.
این مراسم با حضور معاون امور عمرانی فرمانداری،بخش دار مرکزی رشت و مسوول روابط عمومی فرمانداری برگزار شد و در پایان از خبرنگاران و روزنامه نگاران حاضر با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی در قالب کارت هدیه تجلیل شد.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :