کاشف اسرار-فرماندار رشت به اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرستان اولتیماتوم داد و تاکید کرد:تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران باید در روزهای آینده به علت احتمال شدت یافتن بارش باران و جاری شدن سیلاب در نقاط مختلف در دسترس باشند و اقدامات و تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از وقوع خسارت به مردم به کار گیرند و اگر در دسترس نباشد،عزل می شود.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،میر شمس مومنی زاده در نشست ستاد مدیریت بحران شهرست رشت با ابراز تاسف از این که از بین ۶۰ نوع حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی موجود در جهان بیش از ۳۰ نوع آن در کشورمان وجود دارد،اظهار کرد:در این بین استان گیلان به واسطه شرایط طبیعی و جغرافیایی خاص بسیاری از این موارد را به طور بالقوه در سطح مناطق مختلف خود دارد.

به گفته وی،به علت شرایط خاص و ویژه گیلان عوامل دستگاه‌های اجرایی و خدماتی آن نه تنها در موارد بروز بحران‌ها بلکه در تمام فصول پاییز و زمستان باید آماده وقوع شرایط ویژه باشند و شهرستان رشت به عنوان مرکز استان در این رابطه از اهمیت و حساسیت ویژه برخوردار است.

این مسئول، شناسایی تهدید‌ها و نقاط حادثه‌خیز از جمله موارد بسیار مهمی دانست که مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدماتی شهرستان رشت باید نسبت به آن توجه بیشتری داشته باشند تا به این ترتیب در زمان وقوع بحران‌های جدی،‌ احتمال خسارات وارده را به حداقل ممکن برسانند.

مومنی زاده،تصریح کرد: شناسایی نقاطی که در نقاط مختلف شهرستان رشت با بارش باران دچار آبگرفتگی می‌شوند باید به طور جدی توسط دستگاه‌های مرتبط شناسایی شود و برای کاهش آسیب‌ها و جلوگیری از نفوذ آب به داخل منازل مردم اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد.

وی به طور جد از مسئولان ادارات مربوطه آب،‌ برق،‌ گاز و مخابرات شهرستان رشت درخواست کرد نه تنها برای روزهای آینده بلکه برای تمام شش ماه پیش رو امادگی های خود را ارتقا دهند.

نماینده عالی دولت در رشت خطاب به شهرداران بخش های مختلف این شهرستان،تاکید کرد: جهت جلوگیری از قطع برق مناطق مختلف شهرستان رشت انتظار داریم عملیات لازم جهت هرس درختان و زدودن ‌‌شاخ و برگ‌های اضافی آن‌ها توسط شهرداری‌های مناطق مختلف به صورت جدی‌تری انجام شود و کارهای این حوزه به تأخیر نیافتد.

مومنی زاده،اولتیماتوم داد: تمامی بخشداران،‌ اعضای شوراهای شهر و روستا،‌ مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدماتی باید نسبت به تکمیل بانک اطلاعاتی منابع انسانی اقدام نمایند تا در صورت بروز بحران نام و شماره همراه افراد مورد نیاز در دسترس باشد.

وی ادامه داد: از مسئولان ادارات مربوطه آب،‌ برق،‌ گاز و مخابرات شهرستان رشت انتظار داریم نه تنها برای روزهای آینده بلکه برای تمام شش ماه پیش رو آمادگی های خود را ارتقاء دهند.

این مسئول به اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرستان اولتیماتوم داد و تاکید کرد:تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران باید در روزهای آینده به علت احتمال شدت یافتن بارش باران و جاری شدن سیلاب در نقاط مختلف در دسترس باشند و اقدامات و تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از وقوع خسارت به مردم به کار گیرند و اگر در دسترس نباشد،عزل می شود.

مؤمنی‌زاده‌،تصریح کرد: تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت در صورت تشدید شرایط جوی و بروز مشکلات به علت بارش شدید باران باید جهت هماهنگی‌های لازم در فرمانداری و بخشداری های تابعه حضور یابند.

وی ادامه داد: در صورت بروز بحران در پاییز و زمستان پیش رو مدیریت بحران شهرستان رشت باید در تامین مایحتاج عمومی،‌ سوخت، آرد، نان و سایر نیازهای مردم و پیشگیری از بروز هر گونه اختلال درخدمات عمومی منجمله انسداد معابر، قطع برق، گاز، آب و… تدبیر نموده و همه امکانات و منابع خود را بدین منظور بسیج کنند.

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :