کاشف اسرار-استاندار گیلان به صورت تلویحی نسبت به دستگیری یکی از مدیران دستگاه های اجرائی استان طی روزهای گذشته واکنش نشان داد و با بیان اینکه از برخوردهای قانونی غیر سیاسی استقبال می کنیم،خاطرنشان کرد: اخیرا موردی رخ داد که تماس گرفتم و از دستگاه های نظارتی که ورود کردند تقدیر نمودم.

به گزارش کاشف اسرار،مصطفی سالاری در نشست شورای اداری استان که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، اظهار کرد: گیلان در مقایسه با دیگر استان ها ظرفیت و استعدادهای بی نظیری دارد و در بسیاری از حوزه ها مزیت های رقابتی و نسبی موجود ، ظرفیت خوبی برای رونق اقتصاد و اشتغال ایجاد کرده است.

وی برخورداری از مرز آبی و خاکی مشترک با کشورهای همسایه و مطرح بودن به عنوان پربارش ترین استان کشور را از ویژگی های ممتاز گیلان برشمرد و خاطر نشان کرد: مردم این استان از دیرباز به مردمانی فرهیخته که کسب علم و دانش همواره برایشان در اولویت قرار داشته مشهور بودند.

این مسئول با تاکید بر اینکه رفع برخی مشکلات نیازمند تصمیم گیری در سطح ملی است، اذعان کرد: انباشت مقررات یکی از مشکلاتی به شمار می آید که در استان ها دغدغه های زیادی ایجاد کرده است.

به گفته سالاری،علاوه بر مصوبات قوه مقننه، آئین نامه ها، تصویب نامه ها و دستورالعمل های بسیاری نیز وجود دارند که در برخی موارد موجب سردرگمی دستگاه های اجرایی می شوند،ضمن این که مقررات زدایی در برخی حوزه ها به منظور سهولت در انجام روند اداری و کاهش بروکراسی را ضروری دانست.

وی با تصریح بر این که عدم تمرکز و عدم تراکم از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد،اعتقاد دارد:”تفویض اختیار به استان ها و شهرستان ها می تواند بسیار راهگشا باشد و بکارگیری نیروهای شایسته در ادارات را تسهیل کند”.

نماینده عالی دولت در گیلان،متذکر شد: یکی از مسائلی که در استان ها مشکل آفرین شده عدم تفکیک روشن وظایف دستگاه ها، نهادها و مراجع مختلف خصوصا بین سه قوه است و مشکل مذکور نوع ورود ها و نظارت ها را تحت تاثیر قرار داده و موجب موازی کاری، کاهش سرعت کار و حتی کاهش شهامت مدیریت کردن شده است.

سالاری با بیان این که نظر می رسد وضع مقررات جدید بتواند تا حدودی این مشکل را رفع نماید و وظایف هر دستگاه ها به خوبی مشخص شود،ادامه داد:ما قبول داریم دستگاه های مختلفی باید بر عملکرد دستگاه های اجرایی نظارت داشته باشند،ولی ظارت در حدی که تداخل و موازی کاری به وجود نیاورد و در چارچوب قانونی صورت گیرد، حتما اثرات مثبت دارد.

وی با بیان اینکه از برخوردهای قانونی غیر سیاسی استقبال می کنیم، خاطرنشان کرد: اخیرا موردی رخ داد که تماس گرفتم و از دستگاه های نظارتی که ورود کردند تقدیر نمودم،ضمن این که اگر دستگاه های نظارتی داخل و خارج دولت کارکرد خود را دقیق انجام دهند جای قدردانی دارد و این امر کمک می کند که کار مردم بهتر انجام شود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :